З 2021 року в Україні може запрацювати суд присяжних

В Україні може запрацювати класичний суд присяжних, який буде вирішувати питання про винуватість чи невинуватість обвинуваченого.

На цьому наголосив заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук.

Правозахисники та науковці разом з Міністерством юстиції України підготували два законопроєкти, які були нещодавно зареєстровані у ВРУ.

«Один законопроєкт передбачає внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів» щодо формування списку присяжних. Другий законопроєкт передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу та до закону про Державний реєстр виборців. Сподіваємося, що вже цього року запропоновані зміни будуть схвалені парламентом та вступлять в силу у 2021 році», – повідомив заступник Міністра юстиції.

На суд присяжних покладатиметься відповідальність за вирішення питань про винуватість чи невинуватість обвинуваченого. Це нововведення стосуватиметься розгляду кримінальних проваджень, у яких за вчинення злочину передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі. 

Рішення у цих справах прийматимуться судом присяжних у складі одного судді та семи присяжних, а за клопотанням обвинуваченого – колегіально судом у складі трьох суддів.

Джерело: ukrainepravo.com

Фото: pixels

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.