Юридична клініка КНУ ім. Т. Шевченка надаватиме безоплатну правову допомогу


На початку 2019 року запрацює пілотний проект, у рамах якого юридична клініка «Pro bono» Київського національного університету ім. Т. Шевченка надаватиме безоплатну правову допомогу.

Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції.

У першу чергу йдеться про надання первинної правової допомоги, а згодом розглядатиметься можливість представництва у судах інтересів громадян у малозначних справах.

Це спільна ініціатива юридичної клініки та Координаційного центру з надання правової допомоги. Вона буде впроваджуватися за підтримки Міністерства юстиції України та Національної асоціації адвокатів України. До співпраці долучилася «Українська фундація правової допомоги». Згодом будуть також долучені міжнародні партнери. Меморандум про співпрацю щодо реалізації пілотного проекту підписаний 14 грудня.

Кожен фаховий юрист має не тільки знати закони, а й уміти їх застосовувати, захищати права людей. І здобувати цей практичний досвід треба ще під час навчання. Тому юридичні клініки у навчальних закладах дуже потрібні. Завдяки такому формату практичного навчання студенти не тільки відшліфовують теоретичні знання під час практичної роботи, а й допомагають людям вирішувати їхні проблеми, – зазначила заступник Міністра юстиції Іванна Смачило.

Вона підкреслила, що для успішної роботи юридичної клініки важливі не тільки старання студентів та зусилля науково-викладацького складу, а й допомога органів державної влади, юридичної спільноти, громадських організацій та інших партнерів.

Міністерство юстиції та Координаційний центр з надання правової допомоги розуміють важливість та далекоглядність такої співпраці. Вже зараз кожен студент може долучитися до правопросвітницької діяльності Міністерства юстиції, практикуватися, стажуватися, відточувати навички під час правопросвітницьких та консультаційних кампаній нашого проекту «Я маю право», – зауважила Іванна Смачило.

Співпраця юридичних клінік із системою надання безоплатної правової допомоги підвищить її доступність та ефективність.

Студенти-юристи зможуть надавати правову допомогу клієнтам системи БПД. Фахівці та адвокати, які співпрацюють із системою БПД, ділитимуться з молоддю своїми знаннями та практичним досвідом, – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Студенти юридичного факультету КНУ вивчатимуть спеціальний курс з розвитку комунікаційних soft-skills з роботи з вразливими групами клієнтів. Вони проходитимуть виробничу та переддипломну практики в центрах з надання БВПД. Крім того, студенти, які залучені до роботи у юрклініці, стажуватимуться у комітетах Національної асоціації адвокатів України.

Буде започатковано повний цикл practice-ready legal education. Студенти проходитимуть юридично-освітню практику, у тому числі матимуть  можливість брати участь у судових засіданнях, – сказав Олексій Бонюк.

У майбутньому пілотний проект утворення незалежного провайдера безоплатної правової допомоги на базі юридичних клінік планується поширити на всю Україну.