Європейська прокуратура буде створена до 2020 року

20 держав-членів Європейського союзу ухвалили законодавство, в якому зазначені деталі функціонування Європейської прокуратури, що займатиметься розслідуваннями фінансових злочинів ЄС.

Про це інформує Європейська правда.

Європейська прокуратура матиме повноваження за певних умов розслідувати і переслідувати в судовому порядку шахрайство у ЄС та інші злочини, що стосуються фінансових інтересів ЄС, –  ідеться у повідомленні.

Серед держав, що підтримали таку ініціативу: Бельгія, Болгарія, Греція, Естонія, Кіпр, Іспанія, Латвія, Литва, Люксембург, Німеччина, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія, Фінляндія, Франція, Австрія та Італія. Інші держави-члени можуть приєднатися до ініціативи у будь-який момент.

Не підтримали цю ініціативу уряди Польщі та Угорщини, а також Швеція, аргументуючи це тим, що прокуратура ЄС може підірвати незалежність національних правоохоронних органів і передати занадто багато повноважень ЄС.

Центральний офіс Європейської прокуратури буде базуватися в Люксембурзі. Остаточно процедура підготовки до створення відомства має завершитися до 2020 року.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *