ЄСПЛ консультуватиме вищі національні суди у справах про захист прав людини

Протокол № 16 до Європейської конвенції з прав людини, що дозволяє національним судам отримувати у ЄСПЛ  консультації у справах про захист прав людини, вступить у дію 1 серпня 2018 року.

Про це інформує «Українське право» з посиланням на прес-службу ЄСПЛ.

Згідно з ним, національні суди країн, що ратифікували протокол, можуть звертатися до ЄСПЛ з клопотанням про надання їм консультативних висновків стосовно питань, пов’язаних із тлумаченням та застосуванням прав і свобод, встановлених цією Конвенцією та її протоколами. Суди можуть звертатися до ЄСПЛ з проханням про надання їм консультативних висновків виключно щодо справ, які перебувають у їхньому провадженні.

При цьому у разі звернення національних судів до Суду, вони повинні надати відповідну правову та фактологічну інформацію щодо справи, яка перебуває на розгляді. Рішення ЄСПЛ будуть обгрунтованими і не матимуть обов’язкової сили, йдеться у повідомленні.

Зазначимо, вступ у дію протокола став можливим після його ратифікації Францією – 10 країною, що схвалила його. Додамо, Україна ратифікувала протокол № 16 Євроконвенції 20 червня 2014 року.

Президент ЄСПЛ Гвідо Раймонді зазначив, що набрання чинності протоколу зміцнить діалог між ЄСПЛ та національними вищими судами.

Це значна подія в історії Євроконвенції з прав людини і великий крок на зустріч захисту прав людини у Європі, і водночас новий виклик для нашого суду, – сказав він.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *