Якого роботодавця шукають молоді спеціалісти


Раніше ми писали про те, як складно молодим юристам знайти собі першу роботу та давали кілька порад, як їм будувати кар’єру в обраній сфері. Але при наявності проблеми пошуку роботи, не менш складним є і пошук відповідального і професійного юриста в компанію. Потрібно зрозуміти, що не лише стажер чи помічник наділений обов’язками, а й ви також повинні забезпечити для нового працівника належні умови праці та розвитку. Так що ж шукають молоді спеціалісти в юридичних фірмах?

1. Професійний наставник

Безперечно, молоді юристи розуміють, що після закінчення університету, найважливіше — це здобути професійний досвід. Але коли ти тільки починаєш свої перші практичні спроби ввійти в юридичну сферу і застосувати теоретичні знання, хочеться бути впевненим, що тебе не кинуть напризволяще. Навчання, пояснення в чому суть допущених помилок, поступове збільшення складності завдань — це складові професійного росту, на які звертають увагу в першу чергу.

Також юристи хочуть мати змогу в будь-який момент зустрітись зі своїм начальником та обговорити питання, уточнити інформацію тощо. Такі відносини в компанії мають назву «політика відкритих дверей», тобто неформальні стосунки, які дають змогу підлеглим почуватись більш комфортно та невимушено, а керівник має більше довіри та завдяки цьому знає, що відбувається в його компанії.

Тут варто зазначити і про ставлення керівника до юриста: більшість молодих професіоналів не буде миритись із зневагою та зверхністю, які показує керівник в силу свого тривалішого професійного досвіду чи особистого неприязного ставлення.

2. Система мотивації

Мотивація може бути не тільки фінансовою, хоча й вона не виключена. Кожному потрібні різні методи заохочення до роботи: конкурентне середовище, підвищення оплати праці, можливість безкоштовно відвідувати професійні курси чи тренінги, команда, яка об’єднана та захоплена єдиною ціллю тощо. В будь-якій справі, навіть улюбленій, настають моменти, коли мотивація падає і тоді роботодавцеві потрібно зрозуміти, як повернути її, як зацікавити, чим захопити людину.

3. Можливість висловлювати власну думку та брати ініціативу

Відкритість керівника до змін, його прогресивність, бажання почути думки та погляди своїх співробітників на ту чи іншу проблему також відіграють не останню роль при виборі, а в майбутньому й тривалості роботи в компанії.

4. Дружній колектив

Людський фактор має велике значення при виборі роботи в будь-якій сфері. Молоді спеціалісти нададуть переваги фірмі, в якій робочі процеси прозорі і культивуються доброзичливі людські відносини в колективі, мінімальний рівень бюрократії в компанії, щоб формальні процедури не виводилися на чільне місце в компанії.

Іванна Мельничук