Які зміни принесе новий закон «Про житлово-комунальні послуги»

Відповідно до нового комунального закону, мешканцям багатоквартирного будинку потрібно самим робити ремонт в під’їзді, а за несплату комунальних послуг протягом місяця, їх постачання буде припинено.

Нова редакція закону «Про житлово-комунальні послуги» прийнята в першому читанні. На даний момент документ чекає друге читання.

Нова редакція закону зобов’язує мешканців самостійно підготувати комунікації в багатоповерхівці до надання компослуг. Наприклад, якщо в будинку протікає труба — мешканці самі відповідають за її ремонт. Також самим потрібно платити за ремонт внутрішньобудинкових систем газо- та електропостачання.

За ремонт в під’їздах також доведеться відповідати самостійно. Можливих варіантів є два: створювати ОСББ і наймати керуючу компанію, яка за відповідну плату буде утримувати будинок і прибудинкову територію, або самим укладати договори з двірниками, службою, яка займається вивезенням сміття і т.д.

Якщо ОСББ не створена, керуючу компанію призначає за конкурсом міська рада. Варто зазначити: і під’їзд, і дах, і підвальні приміщення — спільна власність усіх мешканців багатоквартирного будинку.

Ще одне із нововведень закону “Про ЖКП” говорить про те, що споживачу, який не платить за комунальні послуги більше місяця, їх можуть відключити. При цьому не можна відключити електроенергію і газ, в той же час “перекрити” тепло (якщо є технічна можливість), холодну і гарячу воду за борги стане можливо. Про відключення повинні попередити за 30 днів. На наступний день після оплати боргу або укладення договору про реструктуризацію, надання комунальних послуг відновлять. Також українці за новою редакцією закону будуть зобов’язані подавати показники лічильників постачальникам послуг.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *