Як зробити “боляче” редактору: погані поради

Я редакторка нішового юридичного видання. Ледь не щодня мені приходиться листуватися з авторами, PR-менеджерами, прес-службами, потенційними рекламодавцями, різного роду організаціями тощо.

Часто такі листи роблять мені дуже боляче. Тому я вирішила написати “погані” поради, або ж описати те, як НЕ ТРЕБА робити, якщо ви хочете співпрацювати з виданням (чи продовжити комунікацію з редакцією).

 1. Напишіть п’ять однакових листів щодо розміщення одного анонсу. Бажано від різних авторів. Обов’язково продублюйте в особисті повідомлення – у всі профілі. Щоб закріпити результат – закиньте інфо на робочу, а також на приватну пошту. Не забудьте про дірект в Інсті.
 2. Поставте примітку: “як опублікуєте — скиньте посиланнячко”.
 3. “Зв’яжіться зі мною”. Крапка. Саме так треба писати, щоб отримати фідбек. Я обов’язково відразу кинуся відповідати на такі повідомлення.
 4. Напишіть  на робочу пошту або в повідомлення: “Розмістіть пост/анонс/статтю/блог… (!)
  Звісно, в наказовій формі. Вітатися і запитувати, чи можливо це зробити у нашому виданні — не обов’язково. Можна ще поставити знак оклику для закріплення результату.
 5. Закидайте повідомленнями на кшталт: “порадьте гарного юриста, адвоката, нотаріуса”.Доповніть: “запостіть у себе на сторінці, що я шукаю такого-то спеціаліста”.
 6. “Ми хочемо на безоплатній основі розмістити у вас статтю на тему…. З повагою, PR-менеджер АО “Х (це ікс) і партнери”. Стаття у вкладенні”.Звісно, я відразу кинуся її ставити. Ще й додам — слухаюсь і підкорююсь.
 7. Через день після публікації блогу, надішліть нову статтю на схожу тему. Фото змінювати не треба. Запитувати, чи підходить матеріал і чи нам було би цікаво його знов розмістити – теж.
 8. Навіщо писати на пошту чи в повідомлення, якщо відразу можна скинути анонс в коментарі до найпопулярнішої публікації на сторінці. А що, відразу перегляди, чому б і ні?
 9. Надішліть цікавий, корисний, НЕРЕКЛАМНИЙ матеріал “на нейтральну тему” і в кожному реченні згадайте назву своєї компанії. Обов’язково напишіть, що ви компанія №1, найкраща в Україні та світі. Бажано це вказати декілька разів.
 10. Пишіть в приватні повідомлення вночі. Я їх дуже від вас чекаю. Бажано, після 24.00. Тоді якраз саме час плідно попрацювати і відповісти на всі листи.

П.С. Будь ласка, не виконуйте моїх порад. І буде вам щастя (і плідна співпраця).

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.