Як юристу впоратися зі стресом за лічені хвилини


Психолог Рошина Хан (Roshina Khan) з Великобританії вже 27 років допомагає юристам невеликих і великих компаній боротися зі стресом. Вона також веде свою авторську колонку.

Loйер наводить переклад її статті, що містить статистику, яка наочно ілюструє очевидність проблеми, та поради, які допоможуть вам приборкати емоції та зберегти психічне здоров’я в нормі.

Почнемо зі статистики, яка показує проблему погіршення стану психічного здоров’я юристів у Великобританії. Отже,

  • 50% юристів відчували стрес на робочому місці;
  • 19% юристів страждали від клінічної депресії (це захворювання носить назву великий депресивний розлад і являє собою комплекс симптомів, наприклад, ідея винності й самознищення, порушений сон, похмуре і песимістичне бачення майбутнього, зниження енергійності і підвищена стомлюваність, погіршення пам’яті);
  • 1/5 частина юристів страждають від психічних захворювань, які можна передбачити та вилікувати;
  • 95% з 2226 опитаних адвокатів повідомили, що відчувають стрес через те, що їм доводиться бути жорсткими, а також в екстремальних ситуаціях;
  • 39% — вважають, що на роботі їм не надають достатньої психологічної підтримки;
  • 35% — не інформовані про будь-якої можливості психологічної підтримки.

У чому причини стресу?

Стрес — фізичний стан, при якому наше тіло думає, що ось є небезпека, тому «реагує» на ситуацію напругою і тривогою. Гормон стресу кортизол, а також адреналін впливають на біохімічні процеси нашого організму. Артеріальний тиск підвищується, серцебиття частішає, навіть м’язи напружуються. Когнітивні функції теж знаходяться під впливом стресу: значно зростає емоційне навантаження.

Ви думаєте, що працюєте краще в стані стресу?

Тоді подумайте ще раз. Стрес тільки на короткий час «допоможе» вам підбадьоритися через приплив адреналіну. Якщо мова йде про тривалий стрес, то він завадить вам мислити ясно, призведе до ірраціонального мислення, прийняття помилкових рішень і недалекоглядності.

Три речі, які можуть зробити юристи і без допомоги психолога:

  • Прислухайтеся до себе, постарайтеся розібратися в своїх фізичних і психологічних відчуттях. Так ви можете визначити перші ознаки стресу.
  • Зрозумійте різницю між короткостроковим та довгостроковим стресом.
  • Дотримуйтесь 6 кроків, завдяки яким впоратися зі стресом можна тут і зараз.

І, нарешті, вправа з шести кроків, яка допоможе зняти напругу від стресу:

  1. Прийміть зручну позу, поставте таймер на п’ять хвилин (переконайтеся, що по завершенні він не «закричить» на всю кімнату, хай звук буде тихим і спокійним) і закрийте очі.
  2. Зробіть глибокий подих (бажано носом) і затримайте дихання на пару секунд, видихайте повільно. Повторіть цю елементарну дихальну вправу три рази.
  3. Тепер поверніться до звичного ритму дихання, але не відкривайте очі. Прислухаючись до розміреного диханню уявіть місце, яке має для вас особливе значення. Може, це сільський будиночок, пляж, гірські стежки … постарайтеся згадати максимум деталей: запахи, звуки, дотик вітру, солоні морські бризки.
  4. Зосередьтеся на своїх почуттях і поринете в атмосферу цього місця.
  5. Розслабтеся і насолоджуйтеся цим місцем, почуттями, яке воно вам дарує (нехай і тільки у вигляді спогаду, образу) до того моменту, як про себе дасть знати таймер на телефоні.
  6. Почувши звук таймера, зробіть глибокий подих і затримайте дихання на пару секунд, потім повільно видихайте. І так три рази. Після третього видиху відкрийте очі.

Робіть цю вправу хоча б раз в день, згодом ви навчитеся перемикатися на такий вид відпочинку. Вправу можна виконувати в будь-який час протягом доби. Стільки разів, скільки ви захочете.

Якщо у вас є можливість, з кожним разом збільшуйте час вправи. Почніть з п’яти хвилин, потім дійдіть до десяти хвилин. Психологи радять приділяти (в ідеалі) вправі близько 20 хвилин.

Джерело: Lawyers Need To Address Mental Health