Як юридична професія допомагає в розвитку особистості


Особисті якості будь-якої людини, що тривалий час працює в певній професійні сфері, піддаються трансформації. Вони набувають певний набір якостей, властивих представникам саме тієї чи іншої галузі. Це властиво і юристам.

І хоча більшість вважає, що такими якостями є черствість чи байдужість, допитливість, бажання завжди бути правим, то це лиш почасти правда, адже є частиною набору звичок та рис характеру, що допомагають юристам не лише ефективно та професійно виконувати свої обов’язки, але й розвивати власне ”я”.

1. Дисципліна

Виробленню цього навику юристи завдячують своїм наставникам, досвідченим співробітникам та вимогливим клієнтам. Коли події вирують навколо, дедлайни повисли наче дамоклів меч, а усі заплановані справи на день не поміщаються в колонці планера, то врятує тільки дисципліна.

День більшості юристів починається о 6 годині ранку, при цьому чимало з них поєднують успішну кар’єру з особистим життям, іноді викладацькою діяльністю, регулярно подорожують, приділяють час хобі.

Якщо ви бажаєте зайнятись йогою чи плаванням, почати бігати в парку, вивчити іноземну мову, скинути зайву вагу чи створити успішний старт-ап, вам не обійтись без внутрішньої дисципліни. Навіть мотивація не матиме такого сильного ефекту для досягнення бажаних результатів.

2. Скрупульозність

Іншими словами, уважність до деталей, яка має надзвичайно велике значення в юридичній професії. Як часто буває, не прочитавши уважно договір і не перевіривши всі деталі та посилання, ризикуєш опинитися в ситуації, коли саме в тому посиланні, яке ти не перевірив, буде найважливіше, і ти випустиш суть.

На перший погляд, у питаннях особистого росту така скрупульозність і точність, здавалося б, не важлива.

Але ця риса може стати в нагоді, наприклад, коли ставиш запитання і шукаєш відповіді в самому собі. Коли шукаєш потрібну тобі книгу, коли освоюєш нову сферу діяльності, мову, техніку тощо, коли точна відповідь на поставлене запитання або на виниклу проблему лежить або занадто глибоко, або далеко і шлях пролягає через безліч заплутаних доріг.

3. Письмові навички

Писати усі вчаться ще в школі, писати просто і зрозуміло юристи вчаться в ході своєї професійної діяльності. Робота юриста пов’язана з великою кількістю письмового матеріалу. Причому більшість створена ним же самим. І розвиток письмових навичок в даному випадку — основа для успішної роботи юриста, який хоче, щоб його розуміли і йому довіряли.

«Якщо ви щось не можете пояснити шестирічній дитині, ви самі цього не розумієте», казав Альберт Ейнштейн. Просто та доступне викладення матеріалу, а зовсім не складні конструкції та довгі речення, показують наскільки ви розбираєтесь в темі, визначають ваш професійний рівень.

В особистому ж розвитку це діє так: чим простіше ви вмієте висловлювати свої думки, чим конкретніше можете сформулювати бажання, тим краще ви будете розуміти себе, вникати в проблему та бачити ціль.

4. Пунктуальність

Мова йде про дедлайни, ті, які ставить перед нами законодавство, начальство, а потім і наша внутрішня дисципліна. Юристам знайома ситуація, коли окремі справи потрібно було виконати ”на вчора”. Але такі справи з’являються тільки тоді, коли правильно розставлені пріоритети дозволяють розмежувати і відкласти ”на вчора” менш важливі справи.

Пунктуальність проявляється як у виконанні справ, так і при особистих, ділових зустрічах, висловлюваннях. Вчасність викликає повагу до вас, економить ваш час та береже від необачних фраз, кинутих на вітер.