Як визначити вартість юридичних послуг: 5 основних факторів

Питання вартості юридичних послуг є важливим не тільки для юристів, але й для клієнтів. Саме ціна часто є критерієм вибору тієї чи іншої юридичної компанії. При цьому питання щодо вартості може звучати як і «Чому так дорого?», так і «Чому так дешево?». Адже надто висока ціна повинна бути виправданою, та й не кожному по кишені, а надто низька наводиться клієнтів на думку про низьку якість послуг.

Ми визначили 5 основних факторів, які допоможуть юристам правильно оцінити свої послуги, а клієнтам зрозуміти принципи встановлення цін і зробити правильний вибір на користь тієї чи іншої юридичної компанії.

1. Складність

Складність справи пов’язана з тим, скільки часу та зусиль юристу необхідно витратити на її вирішення. В той же час, чим пізніше ви звернетесь за допомогою до юриста, тим більш складною та заплутаною може виявитись справа. В даному випадку, юрист виступає в ролі лікаря: якщо ви займались самолікуванням чи просто хотіли, щоб проблема вирішилась сама собою, вашому правовому «лікарю» доведеться не тільки проконсультувати, скласти правовий акт чи надати іншу послугу, а й усунути створені вами перешкоди.

2. Час, який потрібно затратити на надання правової допомоги

Час безпосередньо пов’язаний зі складністю, проте буває що доволі проста справа може тягнутись тижнями і вимагатиме значних часових затрат. Навіть якщо юрист не встановлює погодинну оплату праці, він враховуватиме скільки часу він витратив на вирішення вашого питання. Всі ж ми розуміємо, що час — це гроші.

3. Спеціалізація юриста

Зазвичай юристи, які тільки починають свою діяльність, практикують в багатьох галузях, навіть не суміжних. Адже в такий спосіб вони прагнуть розвинути свій бізнес, залучити клієнтів. Відповідно, вони не є абсолютними спеціалістами в жодній з цих галузей права, хоча можуть доволі добре розбиратись в кількох з них. Так, ціни на послуги будуть встановлюватись не високими, але й зі складними справами до них звертатись не варто.

Тут також можна провести аналогію із лікарем: якщо у вас болить зуб — ви підете до стоматолога, якщо проблеми з зором— до офтальмолога. До сімейного лікаря можна звертатись з загальним нездужанням. Спеціальність дає досвід, можливість швидше і ефективніше вирішити проблему.

4. Локація

Хоча той факт, що в Києві, Харкові чи іншому обласному центрі юридичні послуги будуть дорожчими, ніж в будь-якому районному центрі є очевидним, ми вирішили на ньому ще раз наголосити. В той же час ті юридичні компанії, що розташовані ближче до центру того ж Києва чи Харкова ставитимуть ціни на свої послуги на порядок вищі, ніж ті, що мають більш віддалену локацію. Це, зрештою, працює з послугами будь-яких компаній, не тільки в сфері надання правової допомоги.

5. Надання клієнтом необхідної інформації

Ми вже неодноразово наголошували на тому, що клієнти можуть давати неправдиві свідчення або приховувати інформацію. В такому випадку юристу потрібно застосовувати вміння дипломатії та знання психології, щоб добитись повноти та правильності викладення фактів своїм клієнтом.

Проте й останнім варто розуміти всю цінність інформації, яку вони можуть надати, її повноту та своєчасність для позитивного вирішення справи.

Іванна Мельничук

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *