Як проголосувати не за місцем реєстрації: роз’яснення суду

П’ятий апеляційний адміністративний суд нагадав, що потрібно зробити, аби реалізувати своє право на голос, якщо ви не проживаєте за місцем реєстрації.

Не пізніше ніж за 5 днів до дня виборів потрібно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців з паспортом та заявою з поясненням причин тимчасової зміни місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою маєте намір проголосувати.

До цієї заяви слід додати документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

Отже, такими документами можуть бути:

  • договір найму житла;
  • довідка з місця роботи, трудова книжка, трудовий договір;
  • довідка навчального закладу;
  • свідоцтво на право власності на житло (договір купівлі-продажу, договір дарування, договір обміну, договір довічного утримання, свідоцтво про спадщину тощо);
  • свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, шлюбний договір;
  • довідка житлово-експлуатаційної установи або об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, письмова згода власника житла тощо.

Наведений перелік не є вичерпним.

У суді звертають увагу, що ця тимчасова зміна місця голосування є одноразовою дією, адже стосується конкретної дати голосування. Тому, у випадку другого туру виборів всі вищезазначені дії слід повторити.

Виборцям, які вважаються внутрішньо переміщеними особами, необхідно звернутися до органу ведення реєстру з паспортом та заявою, адже вони можуть не додавати документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Завантажити примірний зразок заяви про тимчасову зміну місця голосування можна за посиланням.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *