Як перемогти хвилювання перед важливими подіями і вразити всіх


Хвиля тривоги перед важливою подією накривала, мабуть, кожного — неважливо від того, політик це, спортсмен, рок-зірка чи юрист. І звісно, хвилювання — річ абсолютно нормальна. Проте вона не надто допомагає, коли потрібно справити хороше враження, презентувати проект, від якого залежить ваша кар’єра чи майбутнє компанії, або ж захистити клієнта, а тут вже на кону його доля. Тому ми підкажемо кілька простих технік, які допоможуть змінити хвилювання на впевненість, чим ви додасте собі кілька переможних балів.

1. Дихайте глибоко

Як би банально це не звучало, але рівне дихання справді змушує ваше хвилювання зникнути, або хоча б мінімізує його дію. Це найпростіша техніка, суть якої зводиться до того, що час вдиху має відповідати часу видиху. Отже, поки ви будете видихати, то рахуйте до чотирьох, і коли почнете вдихати, то теж порахуйте до чотирьох.

Дихання — це єдина автономна система організму, яку ви можете контролювати. Це означає, що якщо ви будете міняти темп і глибину свого дихання, то зможете змінити свій настрій. До речі, це діє також і у зворотньому порядку: якщо у вас зміниться настрій, то і дихання також поміняється. Дихайте рівно і зберігайте спокій.

2. Оцініть ризики

Що ви втратите від програшу, від того, що вам не вдасться когось переконати, виграти цю справу? Ставки високі — тоді ретельна підготовка і дихальна техніка стануть вам в нагоді, а якщо це чергова співбесіда, виклик начальника, або оренда житла, то навряд чи це зі списку речей, які залишаться такими ж хвилюючим та важливим надовго. Тому розслабтесь та зосередьтесь на більш глобальних речах.

3. Ретельна підготовка

В попередньому пункті ми вже забігти трохи наперед. Проте повторити твердження про те, що ретельна підготовка додасть вам впевненості, не завадить. А у всіх непередбачених ситуаціях вас врятує досвід та знання, яких немає в інших. Якщо ви прийняли виклик, то напевно спочатку знали, що вам він під силу, інакше і бути не може. Кажуть, для будь-якого проекту потрібно розробляти три плани: для випадку, коли все піде так, як вам того хочеться, для мінімальних втрат та повного краху. Зібрати інформацію, оцінити ситуацію, скласти план і вперед до бою.

4. Для чого вам це?

Якщо ви йдете на щось небезпечне, складне, доленосне, але при цьому не знаєте своєї справжньої мети, то з великою ймовірністю вас чекає поразка. Не розуміючи мети, ви наскрізь просочуєте свій розум страхами і питаннями із серії: «Навіщо я це роблю?». Ліки від апатії, яка може спіткати вас в найвідповідальніший момент, прості: створіть в голові цілісну картинку причин, наслідків, цілей майбутньої завдання. Якщо ви зрозумієте, навіщо все це робите, то у вас буде фундамент, на якому можна міцно стояти.

5. В чому ваші переваги?

Цю техніку варто застосувати, якщо мова йде про якийсь змагальний момент. Якщо добре проаналізуєте ситуацію, то вам буде набагато простіше отримати бажане місце всього лише натиснувши на потрібні точки. Це ж однаково справедливо для спорту, покеру, судового засідання чи будь-якого іншого змагання. Якщо втримаєте чітку картинку в голові з цього приводу, то вам буде легко і хвилювання піде на задній план.