Вступив в силу Закон про авторське право та суміжні права

Визначено правові та організаційні засади колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав.

Про це повідомляє ЮрЛіга.

Відповідний Закон №2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» опублікований в газеті «Голос України» 21 липня і набрав чинності 22 липня 2018 року.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування, і застосовується до правовідносин, які виникли після набрання ним чинності, а в частині функціонування електронної системи реєстрації та обліку в сфері авторських і суміжних прав з 1 липня 2019 року.

Встановлено, що свідоцтва про облік організацій колективного управління, про визначення організацій колективного управління уповноваженими, про уповноваження організацій колективного управління, видані до 22 липня 2018 року, втрачають чинність 22 квітня 2019 року, а в сферах, щодо яких Закон передбачає здійснення розширеного і обов’язкового колективного управління, — з оголошеної Департаментом інтелектуальної власності дати закінчення прийому заяв на участь в конкурсі на акредитацію у відповідній сфері.

Департамент інтелектуальної власності 22 жовтня 2018 року розпочинає прийом заяв від зацікавлених юросіб про реєстрацію організацій колективного управління.

Через п’ять або чотирнадцять місяців з дня набрання чинності цим Законом в залежності від функціонального призначення зазначених організацій Департамент інтелектуальної власності оголошує конкурси на визначення таких акредитованих організацій колективного управління у відповідних сферах. Прийом відповідних заяв від організацій колективного управління починається в той же термін, про що розміщується оголошення на офіційному веб-сайті.

Департамент інтелектуальної власності протягом чотирнадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язаний вжити заходів для приведення колективного управління майновими авторськими правами, здійснюваного Державною організацією «Українське агентство з авторських і суміжних прав» (ДО УААСП), у відповідність до вимог цього Закону.

Після акредитації організацій колективного управління Департамент інтелектуальної власності здійснює ліквідацію ДО УААСП в установленому законодавством порядку.

Документом надані відповідні повноваження організаціям колективного управління та визначено механізм надання послуг правовласникам зі збору роялті на договірній основі.

Також визначено процедуру акредитації організацій колективного управління. Акредитована організація колективного управління буде визначатися на відкритому конкурсі. Термін акредитації — три роки.

Крім того, встановлено державний нагляд за діяльністю організацій колективного управління та посередництва в переговорах і при вирішенні конфліктів.

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Наталія Петравна сказав:

    Доброго дня. Дякую за новини. Але не вносьте, будь ласка, плутанину. Ви посилаетесь на Держслужбу інтелектуальної власності, яка ліквідована у травні 2017 року. Новий Закон посилаеться на “Установу”. Ця ” установа” на сьогодні, це Департамент інтелектуальної власності, що входить до складу Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.