Водіям-початківцям видаватимуть тимчасові посвідчення водія на 2 роки


Уряд вніс зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами.

Це зазначено у постанові Кабінету Міністрів України № 885 від 10 листопада 2017 року.

Цими змінами, зокрема, передбачається, що водіям-початківцям видаватиметься посвідчення водія з обмеженим правом керування транспортними засобами (заборона перевищувати швидкість 70 км на годину) строком на 2 роки.

Обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії проводиться без складення іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

У разі вчинення особою протягом двох років з дня видачі вперше посвідчення водія трьох і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху обмін такого посвідчення здійснюється із складенням теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Прийняття акта обумовлено необхідністю докорінних змін у ставленні учасниками дорожнього руху до виконання Правил дорожнього руху, і, як наслідок, зменшення кількості ДТП.