Високий суд Лондона закликають переглянути спірні постанови щодо «права на смерть»

Судові справи, які обійшло стороною «право на смерть», повинні бути розглянуті Високим судом Лондона.

Викладені факти у справі «Омід Татаі проти Міністерства юстиції» свідчать про те, що «Закон про самогубство» 1961 року і «Закон про коронерів і правосуддя» 2009 року несумісні із «Законом про права людини». Про це повідомляє lawgazette.

Позивач Омід Татаі (Omid Tataei) зазначає, що його позов дозволить розглянути докази, які були упущені при розгляді справи Ніклінсона Високим судом Лондона у 2012 році.

У новому позові акцентується увага на ролі парламенту. Щодо постанови у справі Ніклінсона лорди Нойбергер, Манс і Вілсон заявили, що саме парламент повинен обговорювати ці питання для виявлення будь-якої несумicностi законiв. При наявності такого факту, сказав Нойбергер, «є реальна перспектива, що можна буде зробити ще одну заяву про визнання невідповідності, яка, цiлком можливо, стане успiшною». Нойбергер визнав можливість того, що існуюче законодавство порушило HRA (Закон про права людини).

Татаі, який страждає від множинної системної атрофiї, на думку лiкарiв, зможе прожити ще кілька років, хоча його стан здоров’я постійно погіршується.

Подібний випадок в історії судочинства.

Нагадаємо, в 2012 році у Високому суді Лондона розглядався позов 58-річного Тоні Ніклінсона, який через суд домагався, щоб лікар, котрий дозволив позбавити його життя на його ж прохання, не був звинувачений у вбивстві. Позивач був повністю паралізований в результаті інсульту, але не втратив здорового глузду. Він хотів, щоб його позбавили життя у законному порядку. Тоді Високий суд Лондона відмовив англійцеві у праві на евтаназію. За інформацією рідних позивача, з моменту рішення суду його стан значно погіршився: він перестав їсти, у нього почала стрімко розвиватися пневмонія. Незабаром Тоні Ніклінсон помер у себе вдома, у графстві Уiлтшир.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *