Випускники з Криму зможуть вступати в українські вузи

Президент Петро Порошенко підписав Закон України № 2026-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» відносно забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України».

Цей закон спрямований на вдосконалення механізму правового регулювання суспільно-правових відносин, що виникає при реалізації права на освіту для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України, створення для таких осіб додаткових можливостей по вступу на навчання до вищих навчальних закладів, — доповідає прес-служба президента України

Закон передбачає, що особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія і які отримали документ про загальну середню освіту, можуть бути прийняті на навчання в одному з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Прийом буде здійснюється на конкурсній основі за результатами вступних випробувань в межах встановлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України.

Розмір квоти для прийому вище зазначених осіб встановлюється в обсязі 1000 місць державного замовлення і розподіляється між зазначеними вузами в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Закон вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня вступу в силу.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *