Відповідальність водіїв за порушення ПДР пропонують вкотре посилити

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №9030 «Про внесення змін до статті 286 Кримінального кодексу України щодо порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами».

З огляду на те, що рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП в Україні є найвищим серед країн Європи, ініціатори законопроекту вважають, що важливим та дієвим кроком для вирішення цієї проблеми стане посилення відповідальності водіїв за порушення правил дорожнього руху, внаслідок яких людина отримує тяжкі тілесні ушкодження чи за наслідком чого наступає смерть людини.

Одним із ефективних методів боротьби із численними щоденними порушеннями правил дорожнього руху є посилення відповідальності за ці злочинні діяння, — йдеться у пояснювальній записці.

Так, мінімальний строк перебування за гратами за порушення ПДР, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли йому тяжкі тілесні ушкодження, пропонується підвищити до 5 років. Якщо у ДТП загине кілька осіб, то нижню межу пропонують встановити у 8 років.

Окрім цього, проект передбачає назавжди позбавляти таких водіїв права керування транспортними засобами. А в якості додаткового покарання застосовуватиметься конфіскація майна.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *