Відкрито конкурс на посаду судді Конституційного Суду


Рада суддів України оголосила про початок конкурсу на посаду судді Конституційного Суду України. Відповідне рішення РСУ ухвалила 7 вересня.

З 8 вересня по 7 жовтня 2017 року включно триватиме прийняття заяв (з доданими до них документами) осіб, які виявили намір обійняти посаду судді Конституційного Суду України.

Відповідно до законодавства суддею Конституційного Суду може бути громадянин України, який володіє державною мовою, на день призначення досяг сорока років, має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності у сфері права щонайменше п’ятнадцять років, високі моральні якості, є правником із визнаним рівнем компетентності.

Окрім заяви про участь у конкурсі, кандидати на посаду судді КСУ повинні подати:

  • автобіографію;
  • мотиваційний лист, у якому викладаються мотиви бути призначеним суддею Конституційного Суду;
  • копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  • документи, що підтверджують стаж професійної діяльності у сфері права;
  • декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію родинних зв’язків судді та декларацію доброчесності судді;
  • копію диплома про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, та/або копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності);
  • письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів;
  • заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», або висновок за результатами такої перевірки (за його наявності);
  • письмову згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону та інші документи, передбачені Законом України «Про запобігання корупції» для проведення спеціальної перевірки.

Для участі у конкурсі з відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України особа, яка виявили намір обійняти посаду судді Конституційного Суду України, повинна подати до Ради суддів України на e-mail: davidenko@court.gov.ua, а також особисто або засобами поштового зв’язку (01601, місто Київ, вул. Липська, 18/5, кб. 23) заяву і документи, визначені частиною четвертою статті 12 Закону України «Про Конституційний Суд України».