Верховний Суд повідомлятиме суб’єктів владних повноважень про свої правові позиції

Верховний Суд повідомлятиме суб’єктів владних повноважень про свої правові позиції, викладені у рішеннях, надсилаючи їм листи з відповідною інформацією. Такі листи також будуть розміщуватися на веб-сайті Суду.

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Відповідно до частини п’ятої статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права, — йдеться у повідомленні.

Перший такий лист вже розміщено на веб-сайті Верховного Суду. Це лист до Державної фіскальної служби України та Фонду соціального страхування України про правовий висновок Верховного Суду у справі № 382/603/17 (справа про нарахування особі допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами).

У листі, зокрема, зазначається, що Верховний Суд сформував правовий висновок щодо застосування пункту 25 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Для запобігання порушенням прав людини Верховний Суд просить забезпечити обов’язкове врахування цього правового висновку під час застосування Порядку № 1266, довести його зміст до відома працівників та забезпечити неухильне виконання частини п’ятої статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Про вжиті заходи Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду просить повідомити суб’єктів владних повноважень до 6 березня 2018 року.

За словами Голови Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Михайла Смоковича, такі заходи повинні пришвидшити виконання судових рішень та не допустити помилкового застосування законодавчих норм суб’єктами владних повноважень у подальшому.

У результаті ми прагнемо отримати суттєве зменшення, а згодом і повну відсутність судових оскаржень з питань, у яких є чітка правова позиція Верховного Суду, — пояснив Михайло Смокович.

Крім цього, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розміщуватиме на офіційному веб-сайті Верховного Суду рішення, у яких викладено правові висновки, обов’язкові для застосування у подальшій роботі суб’єктами владних повноважень.
Рішення розміщуються на сторінці Касаційного адмінсуду у рубриці «До уваги суб’єктів владних повноважень» (https://supreme.court.gov.ua/supreme/pro_sud/do-uvagy/).

Інформаційні листи розміщено в розділі «Діяльність» — «Судова практика і статистика» — «Інформаційні листи та роз’яснення».

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *