Верховний Суд не визнав виграш у лотерею на 2 мільйони через бракований квиток


Громадянка програла у Верховному Суді позов про стягнення 2 млн грн виграшу з ПрАТ «Патріот».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 25 квітня.

У 2015 році жінка купила лотерейний квиток державної миттєвої лотереї «Своє житло». Стерши захисне покриття, вона з’ясувала, що квиток є виграшним на суму 2 млн грн. Вона звернулася для отримання виграшу. Але ПрАТ «Патріот» відмовило у видачі грошей, посилаючись на результати експертизи про типографічний брак усіх лотерейних квитків першої серії ДМЛ «Своє житло».

Експертиза виявила тринадцять квитків з виграшем у сумі 2 млн грн, тоді як, за умовами лотереї, таких квитків могло бути тільки два.

ПрАТ «Патріот» запропонувало гравцям отримати відшкодування вартості квитків. Крім того, позивачці пропонувалось обговорити можливість додаткової компенсації.

Жінка звернулась до суду, щоб стягнути виграш у 2 млн грн. У 2016 вона програла позов у першій та апеляційний інстанціях.

Верховний Суд залишив рішення без змін, погодившись, що типографічний брак лотерейних білетів є випадком, який свідчить про відсутність вини ПрАТ «Патріот» та звільняє оператора державної лотереї від відповідальності за порушення зобов’язання щодо виплати виграшу.

У скарзі також йшлося про обов’язок оператора державних лотерей застрахувати ризик невиплати гравцям призів та виграшів.

Але суд зазначив, що виплата виграшу у 2 млн грн. більше двох разів не передбачена призовим фондом та не може здійснюватися за рахунок страхового відшкодування. Крім того, типографічний брак лотерейних білетів не є страховим випадком.

За публікаціями ЗМІ, інша жінка пред’явила цьому ж оператору лотереї одразу три виграшні квитки на суму 6 млн грн і аналогічно програла судовий позов.