Верховна Рада заборонила звільняти працівників за три роки до пенсії

18 травня, вступає в силу Закон «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку», прийнятий Верховною Радою України від 6 квітня 207 року.

Народний депутат від БПП та один із авторів закону Оксана Білозір, нагадала, що в останні роки в Україні було прийнято чимало законодавчих актів, спрямованих на захист трудових прав окремих категорій працюючих.

Водночас поза увагою держави залишається така соціально незахищена категорія працюючих, як працівники, яким залишилось кілька років до настання пенсійного віку, при досягненні якого. особа має право на отримання пенсійних виплат. Часто при скороченні робочих місць такі працівники звільняються роботодавцем з огляду на поширені помилкові стереотипи, що зазначена категорія працюючих демонструє нижчий коефіцієнт праці порівняно з іншими працівниками, — сказала вона.

Тому законом пропонується внести зміну до статті 42 Кодексу законів про працю України, доповнивши частину другу статті новим пунктом, відповідно до якого, до переліку категорій працюючих, яким надається переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників додається категорія працівників, яким залишилося менше 3 років до настання пенсійного віку.

Зазначимо, що частиною першою статті 14 Закону «Про зайнятість населення» вже визначено ряд категорій осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. До них також відносяться і особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років.

Згідно з частиною четвертою статті 22 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» для осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю збільшено майже вдвічі, але така допомога не може перевищувати 720 календарних днів.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *