Важливе рішення ЄСПЛ: шеф не може читати приватну електронну пошту працівників

Використання працівником службової пошти у приватних цілях, навіть якщо це заборонено правилами, не є підставою для дисциплінарного звільнення. У робочий час працівник дійсно повинен зосередитись на виконанні своїх обов’язків, але ніщо не дає роботодавцю права читати приватну пошту. Навіть якщо повідомлення були створені на службовому комп’ютері, передає Юридична газета.

На початку вересня Європейський суд з прав людини виніс рішення, згідно з яким роботодавець не мав права на дисциплінарне звільнення працівника лише тому, що той використовував корпоративну пошту для приватних цілей.

Під час звільнення начальник передавав йому, як свідчення неналежної роботи, роздруківку кореспонденції, в якій він обговорював зі своєю нареченою речі, що стосувались їх інтимних стосунків. Це є порушенням його приватності, і тому Суд заперечив. Однак він не виключив самої можливості контролю поштових скриньок працівників. Проте це вимагає чіткого регулювання внутрішнім законодавства.

Суд визнав за скаржником порушення права приватності громадянина Румунії. Приступаючи до роботи він був поінформований про заборону використання бізнес-рахунку в приватних цілях, але не знав, що роботодавець залишає за собою право читати вміст, не пов’язаний з роботою.

Щоб уникнути непорозумінь, роботодавець повинен попередити працівників про політику електронної пошти компанії. Можна вирішити повністю заборонити використання ділової пошти в особистих цілях. Він також може залишити за собою право перевірити вашу електронну пошту та переглянути вашу ділову кореспонденцію.

Джерело: Рrawo.money.pl

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *