В ЄСПЛ перебуває 7112 скарг від українців


Україна посіла четверте місце за кількістю справ, які перебувають на розгляді Європейського суду з прав людини.

Про це йдеться у звіті, оприлюдненому на сайті ЄСПЛ, передає Украънське право.

Станом на 1 січня 2018 року на розгляді ЄСПЛ перебуває 7112 скарг від українців. За кількісним показником наша країна посіла четверте місце серед країн-членів Ради Європи за кількістю поданих скарг, які перебувають на розгляді. Це 12,6% від загальної кількості скарг, поданих до Європейського суду з прав людини.

На першому місці за кількістю заяв знаходиться Румунія із 9920 скаргами, другу позицію посіла Росія (7747) та на третьому місці опинилася Туреччина (7518).

Як зазначив Голова ЄСПЛ Гвідо Раймонді, якщо наприкінці 2016 року до Європейського суду було подано близько 80 000 заяв, то на кінець 2017 року цей показник становив приблизно 56 000 справ.

Значне зменшення обсягу справ відбулося за рахунок того, що суд визнав велику кількість поданих заяв неприпустимим через невикористання національних засобів правового захисту, пояснив очільник ЄСПЛ і в цьому контексті згадав справу “Бурміч та інші проти України”. У ній ЄСПЛ вказав на системну проблему невиконання рішень національних судів, яку слід розглядати як частину виконання рішення у справі “Іванов проти України”. Тоді ЄСПЛ відмовився розглядати 12 000 справ від України і передав їх Комітету міністрів.

Водночас, як раніше заявляла Уповноважений з прав людини, Валерія Лутковська, для вирішення системної проблеми невиконання рішень судів в Україні, у яких відповідачем є держава або державний орган, потрібна у першу чергу політична воля.

Джерело: Українське право