Уряд Великої Британії проводить експеримент: адвокатам платитимуть за понаднормову роботу в суді

У Великій Британії уряд визначився з розміром стимулюючих виплат для адвокатів, які в порядку експерименту погодяться затримуватися допізна в суді або приходити туди надто рано.

З ініціативи Мін’юсту кілька цивільних і сімейних судів в країні вже цього літа перейдуть на 12-годинний режим роботи: з 8.00 до 20.00 (зараз 10.00-16.00). Пілотний проект розрахований на півроку. Він проводиться для підвищення доступу до правосуддя в рамках судової реформи. В рамках експерименту влада має намір перевірити, як з підвищеним навантаженням зможуть впоратися суди і адвокати.

Багато представників адвокатської спільноти сприйняли в багнети ініціативу з гнучким графіком судових слухань ще на стадії обговорення проекту в минулому році. Зокрема, висловлювалися побоювання, що витрати по виплаті понаднормових ляжуть на плечі юридичних фірм. А це, в свою чергу, може привести до банкрутства або відходу з ринку великої кількості фірм, що працюють на межі рентабельності.

У підсумку Мін’юст погодився на виплати компенсацій для учасників пілотного проекту. Як повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette, за повний робочий день по новому графіку юристам виплачуватимуть по £ 100, а за участь в одному засіданні — £ 50. При цьому за роботу в суді з 9.00 до 17.30 компенсації не передбачені.

Джерело: Legal.Report

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *