В університеті Великобританії лекції студентам читатимуть голограми викладачів

В університеті Великобританії лекції студентам читатимуть не викладачі, а їхні голограми. Новий проект запускає Імперський коледж Лондона, пише ВВС.

Невдовзі навчальний заклад має стати першим вузом, який планує використовувати подібні технології не один раз, а регулярно. Поступово кількість лекцій, на яких викладатимуть голограми, буде зростати.

Самі викладачі під час лекції перебуватимуть за межами аудиторії, натомість студенти бачитимуть їхню тривимірну проекцію.

«Альтернатива цьому рішенню — відеоконференції. Проте ми віримо, що саме голограми дають набагато більший ефект присутності», —зазначив директор відділу освітніх технологій коледжу Девід Лефевр.

Схожі технології іноді використовують під час музичних концертів, коли за їхньою допомогою «оживляють» померлих виконавців — наприклад, Майкла Джексона чи Елвіса Преслі.

Ілюзія?

Якщо бути точними, то те, про що говорять в Імперському коледжі – не стільки голограма, скільки її ілюзія. Мова також не йде про “Примару Пеппера” – популярну техніку, яку останнім часом використовують в розважальній індустрії.

У цьому випадку йтиметься про технологію, яку розробила канадська компанія Arht Media.

Ілюзія голограмиКопирайт изображенияIMPERIAL COLLEGE

“Проблема з Примарою Пеппера полягає в тому, що встановити все обладнання дуже важко і все це може коштувати до 200 тисяч доларів”, – каже пан Лефевр.

“Тут все простіше – ви проектуєте зображення на скляний екран, а програмне забезпечення створює таке освітлення, що виникає ілюзія глибини. Це коштує до кількох тисяч доларів, тому університети можуть це потягнути”, – додає він.

Аби надіслати зображення в аудиторію, викладачам доведеться перебувати в спеціальній студії. В Імперському коледжі кажуть, що планують використовувати дві такі студії: одна з них знаходитиметься в Лос-Анджелесі, інша – в Торонто.

Це дозволить запрошувати іноземних лекторів, які знаходяться за межами Британії. Їм достатньо буде приїхати до студії, а зображення транслюватиметься безпосередньо в аудиторію.

“Усе йде до того, що ця технологія стане дуже поширеною, – каже пан Лефевр. – Оскільки вона працює, ми в неї віримо. Я бачу, що це поступово перетворюється на мейнстрім”.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *