В Україні з’явився безкоштовний мобільний додаток про права людини за гратами


Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів розробила безкоштовний мобільний додаток «Права людини за ґратами».

Правова онлайн-база знань зібрана експертами Асоціації УМДПЛ на основі аналізу кримінально-виконавчого законодавства та нормативно-правових актів, а також багаторічного досвіду моніторингових візитів до пенітенціарних установ з метою підвищити рівень громадського контролю за дотриманням прав людини.

Онлайн-порадник складається з 23 розділів та розкриває правові основи роботи пенітенціарних установи та права людей, які там перебувають, зокрема:

  • «Правовий статус ув’язнених та засуджених»,
  • «Заходи безпеки в пенітенціарних закладах»,
  • «Контакти із зовнішнім світом»,
  • «Матеріальні та комунально-побутові умови тримання ув’язнених та засуджених»,
  • «Сприяння соціальній адаптації засуджених»,
  • «Громадський контроль».

Попри реформування пенітенціарної системи та постійні зміни відповідного законодавства на одному мобільному додатку міститиметься максимум правової інформації, що постійно оновлюватиметься. Особи, які з різних причин контактують з персоналом пенітенціарних закладів або перебувають у цих установах, у будь-який зручний час зможуть отримати відповідь чи роз’яснення щодо ситуації у контексті діяльності в’язниць, – зазначає Олександр Федорук, керівник програми «Права людини за ґратами» Асоціації УМДПЛ.

У додатку містяться відповіді на 3 основних питання:

  1. Як побудована робота органів та установ Державної кримінально-виконавчої служби України;
  2. Які права ув’язнених та засуджених обмежуються та як реалізувати права, гарантовані законодавством України;
  3. Як здійснюється громадський контроль за дотриманням прав людини в українських пенітенціарних установах.

Правовий порадник має веб-версію на сайті http://prisonrights.info/. Власники операційних систем Android можуть безкоштовно завантажити мобільний додаток на Google Play за посиланням.