В Україні змінено методику визначення середньої вартості авто

Уряд України вніс зміни до Методики визначення середньоринкової вартості легкового автомобіля. Це затверджено постановою КМУ від 21 червня 2017 року № 428.

Зокрема, змінено формулу зазначеного розрахунку: її привели у відповідність з ухваленими наприкінці 2016 року змінами до Податкового кодексу.

З формули розрахунку середньоринкової вартості виключений коригувальний коефіцієнт в залежності від пробігу.

Крім того, якщо за діючою методикою ціна нового автомобіля, що входила в формулу, визначалася з урахуванням марки, моделі, типу двигуна і обсягу циліндра, типу коробки передач, то новою методикою ціна формується з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна і типу палива.

Зміни встановлюють, що середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою:

Сср = Цн х (Г / 100),

де Цн — ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна, типу пального;

Г — коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів.

Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм  циліндрів двигуна, тип пального. Як повідомлялося, мінімальна заробітна плата в Україні з 1 січня 2017 року зросла вдвічі – до 3,2 тис. грн.

У разі відсутності на сайті МЕРТ інформації про автомобіль, який підлягає оподаткуванню транспортним збором, міністерство за зверненням ДФС або власника авто може визначити і додатково розмістити її.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.