В Україні розробили унікального чат-бота, який допомагає заповнювати е-декларації

Чат-бот «Тарас» знає, як правильно заповнювати електронні декларації і допоможе посадовцям швидко та грамотно справитись із цим завданням. Розробили програму члени Громадської організації «Антикорупційний штаб».

Як зазначає газета ДеньМикита Підгайний — юрист проекту «OpenDataBot» — вже майже 5 років досліджує українську корупцію. І хоча не працює в державній службі, наступного року, як антикорупційний активіст, теж подаватиме електронну декларацію.

Користуватись ботом може будь-яка людина, в якої є аккаунт у Facebook, або Telegrsm. У Facebook ви можете ввести в пошуковий рядок держслужбовець «Тарас» і знайдете цього бота, – розповів юрист.

До такого рішення розробники прийшли, побачивши системність помилок, які допускають посадовці.

У деяких випадках декларанти подавали документи, в яких зазначали телевізори та холодильники у розділі цінне рухоме майно. Деякі особи подають дані про суттєві зміни майнового стану, отримуючи дохід у декілька тисяч гривень. Таке повідомлення треба подавати при досягненні порогу у 80 тисяч гривень, – пояснив аналітик Антикорупційного штабу Антон Марчук.

Система працює так: чат-бот ставить питання і пропонує кілька варіантів відповідей. В залежності від місця роботи, посади і обраних варіантів «Тарас» підкаже, що і куди треба вписувати.

Якщо людина не розуміє, що заповнити в неї завжди буде кнопка «не розумію». І в такому випадку ми надамо їй скріншоти, що саме і куди записувати, – зазначив Микита Підгайний.

Нині система працює в режимі відсіювання. «Тарас» повідомляє користувачам, кому треба і кому не слід подавати декларацію.

Всі, хто попередньо познайомиться з «Тарасом» після 1 січня отримають від нього нагадування – розпочався марафон з подачі декларацій. Минулого року за перші два місяці документи подали близько 100 тисяч посадовців. Тоді сайт НАЗК не витримав навали і дав збій. Розробники сподіваються, що держоргани врахували попередні недоліки і цього року електронне декларування не перетвориться на бюрократичну лихоманку.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.