В Україні пропонують здавати на права без обов’язкового відвідування автошколи


Сьогодні щоб отримати права потрібно підготувати пакет документів, пройти декілька етапів процедур і перед екзаменом пройти обов’язкові платні курси — в середньому 140 годин навчання. Самостійна підготовка до екзаменів не рахується.

Заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе повідомив, що існує ініціатива щодо спрощення отримання цієї послуги і впровадження:

  • можливості самостійно обирати програму підготовки: або за допомогою курсів, або самостійно, та ввести інститут екзаменаторів;
  • спрощеного отримання медичної довідки — менше лікарів та можливість подати меддовідку в онлайн-режимі.

Досвід багатьох країн світу, зокрема, Німеччини, Британії, Норвегії, Чехії та Польщі свідчить про те, що це можна зробити і цим життя громадян буде простіше та комфортніше,  наголошує міністр.

Ці зміни запропоновані у протокольному дорученні МВС України разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та іншим зацікавленим органам за підсумками розширеного засідання робочої групи з вироблення єдиних підходів до розвитку адміністративних послуг в регіонах, яке проводив віце-прем’єр та міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.