В США з’явилася посада фахівця з улагоджування конфліктів в суддівському співтоваристві

У судовій системі США з’явилася посада фахівця з улагоджування службових і побутових конфліктів в суддівському співтоваристві. Нова штатна одиниця знаходиться у віданні національного агентства, що відповідає за організаційне забезпечення федеральних судів.

Як повідомляє Legal.Report, рішення ввести нову посаду в судовій системі з’явилося на тлі численних скандалів в суддівському співтоваристві, пов’язаних із сексуальними домаганнями. Одна з найбільш резонансних історій сталася в грудні 2017 року, коли шість співробітників Апеляційного суду дев’ятого округу США розповіли журналістам про домаганнях з боку 67-річного судді Алекса Козінські (Alex Kozinski). В ході розслідування число постраждалих жінок збільшилася до 15 осіб. Заодно вони поскаржилися на грубе ставлення з боку колишнього голови. Власне, сам Козінські не приховував свій складний характер. Так, в одному з інтернет-оголошень про прийом на роботу він чи то жартома, чи то всерйоз написав, що шукає «напрочуд розумного секретаря, який бажає служити як собака необгрунтовано вимогливому босові».

Після скандальних публікацій в ЗМІ і добровільної відставки Козінські з подачі голови Верховного суду США в Федеральному адміністративному агентстві судів (The Administrative Office of the United States Courts) була створена спеціальна робоча група. Протягом півроку вона вибірково опитувала представників 30-тисячного колективу федеральних судів про їхні проблеми, пов’язані з неналежною поведінкою колег і керівництва в різних його проявах. Підсумком цієї діяльності стала об’ємна доповідь з 24 рекомендацій по створенню «зразковою робочої атмосфери». Експерти прийшли до спільного висновку, що суддям і рядовим співробітникам необхідно забезпечити альтернативний шлях вирішення міжособистісних проблем — не тільки через офіційні скарги в дисциплінарні органи, а й за рахунок неформальних рад, допомоги та підтримки.

Впроваджувати комплекс заходів щодо поліпшення робочої атмосфери доручено спеціальному чиновнику, в чиї обов’язки входить контроль за моральним обличчям суддівського співтовариства (нова посада так і називається — Judicial Integrity Officer). Це призначення на днях отримала юрист Джилл Ленглі (Jill Langley), визнаний експерт з 23-річним стажем роботи в суді та екс-глава відділу з трудових відносин в апараті Апеляційного суду десятого округу. Зараз Ленглі, яка знаходиться в прямому підпорядкуванні у директора Федерального адміністративного агентства судів, приступає до формування підрозділу «моральних комісарів». У його функції, крім залагодження конфліктів, буде входити моніторинг і аналіз ситуації з харрасментом на місцях, а також проведення різних профілактичних тренінгів серед суддівських працівників.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *