В США суддя викликав на допит однорічну дитину

Федеральний уряд, виконуючи судовий наказ про возз’єднання дітей-іммігрантів з їх сім’ями, стикається з неординарними випадками.

Так, судовий процес торкнувся однорічної дитини, стосовно якої відбулося слухання в імміграційному суді в Феніксі. Малюк пив молоко з пляшки, грався невеликою фіолетовою кулькою, а потім «істерично заплакав». Йому присудили добровільну депортацію, тому уряд може відправити його в Гондурас, куди раніше депортували і його батька.

Маленький хлопчик, якого ідентифікували в суді лише як Йохана, був одним з тих дітей, які з’явилися в суді штату Арізона без батьків. Наприклад, один хлопчик підняв п’ять пальців, коли суддя запитав його про вік.

Суддя Джон Річардсон сказав, що він «збентежений, щоб запитати», чи розуміє Йохан суть процесу.

По всій Америці діти-мігранти постають перед імміграційними суддями, щоб боротися за дозвіл на перебування в країні. Історично, приблизно одну дитину з трьох в суді представляє адвокат, але за останніми даними Департаменту юстиції в першому півріччі цього фінансового року інтереси 79% дітей щонайменше однорічного віку були представлені захисниками. Виступати на захист маленької дитини складно навіть для досвідчених юристів.

Венді Янг, президент організації «Діти, які потребують захисту», говорить, що багатьох шокує той факт, що маленькі діти повинні представляти себе в суді, і навіть не всі вірять, що це відбувається насправді. Захисники судової системи стверджують, що дітей можна навчити розбиратися в процесі, що допоможе і федеральним суддям. Джек Вейл, помічник головного імміграційного судді в Департаменті юстиції, відповідальний за підготовку суддів, раніше говорив:

Я викладав імміграційне право буквально трьох-і чотирирічним дітям. Це забирає багато часу і вимагає багато терпіння. Вони розуміють. Це можна зробити.

Імміграційні захисники скаржилися на те, що похід до суду для дітей — це стрес. Несупроводжуваним неповнолітнім не гарантований адвокат, хоча більшість з них з’являються в суді з представниками.

У нас немає дитячих сидінь … немає плюшевих ведмедів. Це холодний імміграційний суд, і ці діти сидять на стільцях, які занадто великі для них; їх ноги навіть не торкаються підлоги, — сказав в інтерв’ю CNN імміграційний адвокат Ліндсей Тоцловскі.

Як повідомляється, Йохан, у якого був адвокат, був розділений зі своїм батьком на кордоні США. Про причини їх поділу або часу, коли це сталось, повідомлено не було.

Коли дітей заарештовують на кордоні, вони переводяться в спеціальні установи і, врешті-решт, приблизно в 90% випадків поселяються з родичами або близькими. Після цього вони повинні з’являтися в імміграційному суді для слухання своєї справи. Багато хто отримує відстрочку, щоб у них був час знайти адвоката, подати заяву на отримання притулку або візи іншого типу. Деяким, однак, можуть призначити дату слухання протягом першого ж року. Згідно із законом, заяви про надання притулку дитині спочатку відправляються в Департамент внутрішньої безпеки, навіть якщо імміграційні суди Департаменту юстиції вважають, що їх слід депортувати.

Джерело: Huffington Post

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *