В США адвокат намагався виграти позов, приховавши від суду смерть клієнта

У США суд покарав адвоката, який понад рік поодинці вів судовий розгляд, приховуючи від суду і опонентів смерть свого довірителя.

Як випливає з матеріалів справи, каліфорнійський адвокат Стівен Паброс представляв інтереси двох співвласників комерційної нерухомості Альфео і Ліенн Матеі. Бізнесмени виступали відповідачами в суперечці з орендарями, у яких під час пожежі постраждала антикварна крамниця. Було встановлено, що загоряння почалося в сусідньому приміщенні, зданому в оренду під склад-магазин. Господарі лавки стверджували, що Матеі знали про пожежонебезпечну обстановку на складі, але не прийняли належних заходів.

Власники, в свою чергу, подали зустрічний позов, в якому заявляли, що були договірні наміри, згідно з якими орендарі зобов’язані самостійно відшкодовувати збиток. В ході цього розгляду присяжні прийшли до висновку, що Матеі повинні нести відповідальність за недбалість, що виразилася в бездіяльності. Однак суддя, незважаючи на вердикт, вказав в рішенні за позовом, що недбалість була не пасивною, а активною. Адвокат Паброс подав скаргу в апеляційну інстанцію.

Поки скарга розглядалася, в січні 2016 помер Альфео Матеі. Апеляція тим часом повернула справу на перегляд. Попередні слухання призначили на квітень 2017 року. Паброс не став повідомляти судді і адвокату відповідачів про смерть свого клієнта. При цьому він знав, що тільки покійний був в курсі договірних намірів з орендарями (Ліенн не брала участі в укладенні угоди). Адвокат вважав, що зможе самотужки довести правоту клієнта за допомогою доводів, перехресного допиту або використовуючи експерта.

У перший день слухань представник відповідачів в кулуарах поцікавився, чому Альфео не значиться в списку свідків, але Паброс ухилився від відповіді. Через кілька днів опонент повторив питання в присутності судді, але Паброс знову промовчав. Під час перерви адвокат протилежної сторони через пошук в інтернеті дізнався про смерть Альфео. Коли засідання поновилося, він поінформував про це суддю, і Пабросу довелося «розкрити карти».

Суддя прийняв рішення оштрафувати Паброса на $ 31 000 за те, що він більше року не інформував учасників судового розгляду про смерть клієнта. Про інцидент повідомили в місцеву Асоціацію юристів. Було проведено дисциплінарне розслідування. За його підсумками Верховний суд Каліфорнії наклав на Паброса стягнення, тимчасово позбавивши його ліцензії на юридичну діяльність терміном на 1 рік, повідомляє видання The Recorder, передає Legal.Record.

Фото: Max Pixel

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *