В Мін’юсті презентували проект Закону про адміністративну процедуру


Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко та Центр політико-правових реформ за підтримки Європейського Союзу під час прес-конференції презентували перші результати опрацювання законопроекту «Про адміністративну процедуру».

За словами Світлани Глущенко, створеною при Міністерстві юстиції робочою групою опрацьовано ключові положення фундаментальних підрозділів документа, який визначає порядок діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, які уповноважені здійснювати управлінські функції, з метою справедливого, об’єктивного та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Прийняття закону «Про адміністративну процедуру» є вкрай необхідним, оскільки на сьогодні в Україні відсутній уніфікований законодавчий акт, який би визначав загальну адміністративну процедуру, учасниками якої є юридичні і фізичні особи та владні органи, — зазначила Світлана Глущенко.

За словами заступника Міністра, цей документ стане законодавчим дороговказом для усіх зацікавлених осіб,в якому регламентуватиметься розгляд заяв та надання адміністративних послуг. Крім цього, цей закон унормує адміністративне провадження у тих справах, де суб’єкт владних повноважень є ініціатором, а також буде ефективним у вирішенні питань щодо досудового врегулювання адміністративних справ і спорів.

Для України, яка вступила на європейський шлях, дуже важливим є питання гармонізації нашого законодавства із європейським правовим простором. Наші закони є у багатьох випадках розгалуженими, тому потрібно впроваджувати єдині уніфіковані правила, стандарти, механізми державного упраління для того, щоб особі було зрозуміло, в який спосіб буде захищене її право і законний інтерес у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, — підкреслила Світлана Глущенко.

За словами Світлани Глущенко, з лютого 2018 року на базі Міністерства юстиції відбулося 7 засідань робочої групи, де обговорили більшу частину законопроекту. Члени робочої групи досягли узгодженої позиції щодо загальних положень проекту: предмету регулювання та сфери дії закону, термінів та принципів адміністративної процедури; учасників адміністративного провадження та осіб, які сприяють розгляду справи, їх правосуб’єктності; положень щодо документування та строків адміністративного провадження; адміністративного провадження за заявою особи та за ініціативою органу влади, основних вимог до прийнятого адміністративного акта.

Міністерство юстиції продовжує роботу над удосконаленням положень законопроекту з урахуванням пропозицій та зауважень членів робочої групи та міжнародних експертів, готуються чергові засідання групи і це – можливість пришвидшити направлення законопроекту до Верховної Ради для розгляду та прийняття, — підкреслила Світлана Глущенко.