В Англії та Уельсі дозволять розлучатись без пояснення причини

Незабаром в Англії і Уельсі у одружених пар буде можливість оформити розлучення швидше і простіше, без необхідності доводити причини свого рішення і шукати винного, щоб прискорити процес розлучення.

Вперше за 50 років в закон про розірвання шлюбу будуть внесені поправки, які дозволять парам розлучитись на одній лише підставі, що у них виникли «непереборні розбіжності». І для цього буде достатньо, якщо тільки один з подружжя дотримується такої думки, повідомляє BBC News, передає Я і Закон.

На сьогоднішній день для того, щоб отримати розлучення в мінімально короткий термін (від трьох до шести місяців) подружжя повинне довести, що один з них в чомусь провинився: зрадив, поводиться нерозсудливо або давно не бере участі в житті сім’ї.

Однак, якщо подружжя не може дорікнути один одного ні в чому з перерахованого вище, їм доводиться шукати докази того, що вони вже не перебувають у відносинах як мінімум рік, якщо розлучення відбувається в Шотландії, і не менше двох років на решті території Сполученого Королівства.

У разі, якщо розлучення вимагає тільки один з подружжя, йому необхідно знайти підтвердження того, що відносин в парі немає протягом, як мінімум, п’ятирічного періоду. Подружжя, при цьому, може проживати під одним дахом, але в різних кімнатах. Такий процес може затягнутися надовго.

Нові правила вступлять в силу після їх затвердження парламентом. Вони дозволять одруженим парам розійтися, якщо один з подружжя вважає, що відносини прийшли до свого логічного завершення і більше тривати не можуть.

Другий партнер також не зможе більше заборонити розлучення. Це важливо, тому що до цього в деяких, хоч і рідкісних випадках, один із подружжя міг вплинути на рішення суду, щоб продовжити зловживати відносинами з другою половиною, застосовуючи силу або психологічні маніпуляції.

Як і раніше, шлюборозлучний процес буде проходити в два етапи: схвалення суду і наступна видача свідоцтва про розірвання шлюбу. За новим законом він повинен буде завершитися протягом шести місяців з моменту подачі офіційної заяви. В уряді кажуть, що такий термін дасть людям достатньо часу для вдумливого прийняття рішення і заодно дозволить, при бажанні, передумати.

Фото: Max Pixel

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *