Уряд запропонував нову модель фінансування медичних послуг


Урядовий законопроект щодо введення нової моделі фінансування медичних послуг № 6604 зареєстрований у Верховній Раді 21 червня. Законопроект внесений повторно, так як попередній законопроект № 6329 був відхилений.

Основою цієї моделі є перехід від фінансування постатейних кошторисів медичних установ до нової системи закупівлі медичних послуг і послуг у сфері громадського здоров’я на основі результату через єдиного національного замовника (страховика).

Введення нового підходу до розмежування видатків між бюджетами пропонується почати з 1 січня 2018 для первинної медичної допомоги, і з 1 січня 2020 року — для вторинної (спеціалізована) і третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги.

Фінансування первинної медичної допомоги буде здійснюватись на основі капітаційної ставки — єдиного тарифу за первинне медико-санітарне обслуговування однієї людини, яка уклала з установою охорони здоров’я відповідний договір.

Капітаційна ставка (тариф) буде єдиною для всієї України, але буде коригуватися за допомогою коефіцієнтів для врахування ризиків, обумовлених статево-віковою структурою пацієнтів, характером місцевості, яка ускладнює умови надання допомоги (гірські населений пункти).

Планується провести перехід на прямі фінансові відносини між установами охорони здоров’я і єдиним національним замовником (центральним органом виконавчої влади, уповноваженим на виконання стратегічного медичних закупівель в цій області).

Пропоновані зміни дозволять розширити спектр витрат, які можуть фінансуватися з Державного бюджету.