Уряд пропонує скасувати мінімальні роздрібні ціни на цигарки

У Кабміні висловили припущення, що запровадження мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби може розглядатись Комісією ЄС та судом ЄС як порушення конкуренції.

Відповідні зміни знайшли відображення в законопроекті про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» № 6568.

Запровадження мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на тютюнові вироби суперечить положенням Директиви Ради ЄС 2011/64/ЄС. Механізм мінімальних роздрібних цін на сигарети в минулі роки впроваджувався в деяких країнах ЄС та за рішеннями Європейського Союзу 2000-2010 рр. скасовано, – пояснюють в Мінфіні.

При цьому наголошують, що в Європейському Союзі правовідносини щодо оподаткування акцизними ставками тютюнових виробів та визначення допустимих максимальних та мінімальних роздрібних цін на тютюнові вироби регулюється Директивою Ради ЄС 2011/64/ ЄС від 21. 06. 2011. Тому встановлення мінімальних цін на тютюнові вироби може розглядатись Комісією та судом ЄС як порушення конкуренції та порушення зобов’язань відповідно до статті 15 Директиви.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *