Уряд працює над створенням фонду для фінансування стартапів


У Кабінеті міністрів ініціюють створення фонду для фінансування інновацій.

Про це повідомила заступник міністра фінансів Оксана Маркарова в ході обговорення проблем і перспектив венчурного інвестування, передає Finance.ua.

У проекті Державного бюджету, який уряд подав у вересні, на наступний рік передбачено виділення 50 млн грн на інноваційний фонд. Як пояснила Маркарова, метою цього фонду буде фінансова допомога стартапам на ранніх стадіях. При цьому держава розраховує залучати більшу частину коштів від сторонніх інвесторів, для яких створення такого фонду стане своєрідним сигналом.

Ми не плануємо вкладати великі кошти, ми сподіваємося, що більшість грошей вкладуть міжнародні інвестори. Це ініціативні інвестиції, коли держава вкладає 5-10%, а решта — це міжнародні інвестиції. Ці фонди створюються не для того, щоб заробити кошти, це питання стимулювання держполітики, — розповіла заступник міністра.

Як уточнила Маркарова в коментарі Delo.UA, зараз група в уряді працює над структурою та механізмом фонду. У Кабміні розраховують, що фонд почне функціонувати вже в 2018 році.

Ще одним механізмом підтримки стартапів може стати створення так званого фонду фондів. З такою ініціативою до уряду звернулася асоціація венчурних інвесторів (UVCA) і, за словами заступника міністра, зараз ця ініціатива розглядається. Метою створення такого фонду та участі там держави є підтримання самої ІТ-індустрії. Щось подібне в Україні реалізовано в сфері кіноіндустрії. Держава виділяє кошти на Держагентство з питань кіно, яке в свою чергу бере участь у співфінансуванні українських фільмів поряд з приватними компаніями.

Фонд фондів — це інвестиції в професійні фонди, які в свою чергу інвестують в інші стартапи. Держава співінвестує для того, щоб допомогти їм зібрати кошти, — пояснює Маркарова.

В асоціації розраховують, що у разі запуску фонду фондів можна буде профінансувати близько 1 тис. стартапів на рік.

За даними UVCA, за минулий рік за рахунок приватних венчурних фондів були профінансовані 89 стартапів, середня сума інвестицій склала близько 500 тис. доларів.