Уряд має намір ввести електронне голосування виборців

В затвердженій концепції розвитку цифрової економіки та суспільства на 2018-2020 роки закріплена перспективна, на думку Кабінету Міністрів, ініціатива щодо введення електронного голосування виборців.

Про це повідомляє видання «Лівий берег».

Одним із найперспективніших в умовах України напрямку розвитку (електронної демократії) є електронне голосування виборців (e-voting). Це найпростіша форма електронної демократії, проте її реалізація містить велику кількість політичних і організаційних викликів, — ідеться в концепції.

На думку уряду, електронне голосування і вибори за відповідних умов можуть бути більш чесними, прозорими й ефективними, ніж традиційні.

Голосування через Інтернет полегшить доступ до процедури волевиявлення для значно більшої кількості громадян, що поліпшить репрезентативність і якість виборів, підвищить загальну оперативність отримання результатів голосування, створить можливість скористатися виборчим правом дистанційно, — відзначають у Кабміні.

Профільним міністерствам і відомствам, доручено до липня внести проекти актів про реалізацію проектів цифрових трансформацій за низкою напрямів, у тому числі в сфері електронної демократії.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року Центральна виборча комісія ініціювала держексперимент із передачі відомостей про підрахунок голосів з виборчих дільниць безпосередньо до Центрвиборчкому, що дозволить прискорити підрахунок голосів на виборах.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *