Українці можуть реєструвати SIM-картки онлайн


13 грудня 2018 року набрав чинності оновлений Порядок реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі, затверджений рішенням НКРЗІ від 28 листопада 2017 року № 607 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 лютого 2018 року за № 145/31597.

Про це повідомила прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Прийняття нової редакції Порядку обумовлено необхідністю спрощення реєстрації у операторів тих абонентів, які ще і досі не зареєстровані, оскільки їх велика чисельність створює підґрунтя для використання сім-карт для вчинення неправомірних дій, у тому числі, шахрайства, пов’язаного із використанням абонентських номерів. Ці фактори негативно позначаються на фінансовому стані абонентів та не сприяють репутації оператора, провайдера телекомунікацій.

Від запровадження Порядку очікується зростання бази зареєстрованих абонентів завдяки впровадженню дистанційної реєстрації: тепер подати електронну заяву можна із застосуванням новітніх засобів електронної ідентифікації особи – електронного цифрового підпису, BankID тощо. Цим Порядком також врегульовано можливість реєстрації абонентів, які не є громадянами України.

Оператор протягом одного робочого дня після отримання заяви вносить його дані у базу даних та повідомляє про це абонента у будь-якій формі.

Реєстрація абонента здійснюється безкоштовно.

Абонент після реєстрації має право на отримання від оператора інформації про надання йому телекомунікаційні послуги (виключно з дати, коли таку реєстрація була проведена).

Інформація про абонента, отримана при проведенні його реєстрації, може бути розміщена в телефонних довідниках, у тому числі електронних версіях та базах цих інформаційно-довідкових служб, тільки за наявності згоди абонента на публікацію такої інформації.

З метою підготовки необхідних змін до програмно-технічного забезпечення операторів, провайдерів телекомунікацій цим рішенням НКРЗІ при прийнятті нової редакції Порядку було встановлено 9-місячний перехідний період до набрання ним чинності.