Укладати смарт-контракти на основі технології блокчейн почнуть вже наступного року


У США і Великобританії користувачі дистанційних юридичних послуг вже на початку наступного року вперше зможуть укладати юридично значимі смарт-контракти на основі технології блокчейн.

Про перехід на технологію блокчейн оголосила на цьому тижні велика американська компанія Rocket Lawyer, що надає юридичні послуги онлайн в США і Великобританії. Сервіс з 20 млн користувачів орієнтований на приватних осіб і представників малого бізнесу. З його допомогою можна створювати за шаблонами та підписувати різні юридичні документи — від шлюбних договорів і заповітів до реєстрації товарних знаків і комерційних угод. При оформленні можна скористатися великою довідковою базою і консультацією адвокатів і юристів.

Згідно із заявою Rocket Lawyer, в першій половині 2019 роки її клієнти зможуть оформляти юридично зобов’язуючі смарт-контракти на блокчейні Etherium. Цей комп’ютерний алгоритм істотно підвищує конфіденційність, а також забезпечує високу надійність і безпеку виконання узгоджених зобов’язань. Основний принцип розумного контракту полягає в повній автоматизації і достовірності виконання договірних відносин, що практично виключає появу спірних ситуацій і можливих судових витрат. Дані зберігаються в реєстрі, їх неможливо підмінити. Усі транзакції при цьому здійснюються в криптовалюті.

У випадку з договором спадкування смарт-контракт може виглядати наступним чином. Сторони підтверджують свою участь електронним підписом. Активи для заповіту переводяться в криптовалюту. Розумний контракт перевіряє реєстр померлих і в разі підтвердження смерті переказує кошти зазначеному спадкоємцю.

Послуга щодо укладення юридичних смарт-контрактів почне функціонувати в режимі бета-тесту вже в цьому місяці.

Джерело: Legal.Report