У ВРУ пропонують запровадити “Економічний паспорт українця”

До Верховної Ради подано проєкт Закону «Про економічний паспорт українця», який вмістився на 3 сторінках і містить всього 6 статей.

Проєкт розроблений з метою врегулювання на законодавчому рівні питання підвищення економічного рівня життя громадян України для припинення відтоку українців за кордон шляхом створення «Фонду майбутнього».

Окрім цього, є необхідність у подоланні негативних тенденцій відтоку українців за кордон і формування цілеспрямованої державної політики щодо підвищення життєвого рівня населення і зменшення масштабів бідності в країні, виникає необхідність в пошуку шляхів підвищення рівня життя населення.

Одним з варіантів виходу з такої ситуації є відрахування на особисті рахунки українців 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України.

Відповідно до проєкту, «економічний паспорт українця» – особистий рахунок українців, які народяться в Україні після 1 січня 2021 року і проживуть на території України протягом 18 років.

Така система діє в Об’єднаних Арабських Еміратах, де кожен громадянин отримує від держави свій відсоток від продажу нафти.

В паспорті буде вказано, що на цьому рахунку будуть акумулюватися кошти в розмірі 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України, які будуть виплачуватися порівну власникам рахунку після досягнення ними повноліття.

Фінансові функції Фонду:

  • накопичення і зберігання щорічного відрахування у вигляді 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України, на особистих рахунках громадян України (народжених після 1 січня 2021 року) до досягнення ними повноліття;
  • рівномірний розподіл і виплата громадянам України, які народилися після 1 січня 2021 року, за досягненні ними повноліття коштів, накопичених на їх особистих рахунках у Фонді в результаті щорічного відрахування до Фонду 1% від реалізації всіх корисних копалин, добутих на території України;
  • інші фінансові функції, передбачені Статутом Фонду.

Кінцевими бенефіціарами фінансування Фонду будуть вважатися громадяни України, які будуть народжені в Україні після 1 січня 2021 року і проживуть на території України протягом 18 років, виплата коштів якими буде проводитися після досягнення ними повноліття.

Джерело: news.finance.ua

Фото: glavcom.ua

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Діва Марія сказав:

    Ооо! Такі казочки (які, насправді, є не що інше, як паршивий плагіат з чужоі системи) Украіна вже чула при ПРИХВАТИЗАЦІІ “ЗАВОДОВ І ТЄПЛАХОДОВ” . Для украінськоі влади першочерговим завданням є залишення працездатного населення в Украіні, бо може так вийти, що з 2021 року не так вже й багато украінців отримуватимуть цей 1%. Думаю, що після невдалого експерименту з приватизацією майна вже врешті решт варто ставити питання: а чи ефективно було приведена приватизація заводів і параходів, чи в правильні руки потрапили ці капітали, чи достатньо наповнюється бюджет і чи модернізували нові власники вкрадені капітали????!!!! Можливо, варто провести розприватизацію і повернути працівникам заводів і параходів іхні засоби виробництва???!!! І тоді працезлатне населення зрозуміє, що є сенс будувати майбутнє в своій краіні, а не здобувати Нобелівські преміі для капіталістичних систем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.