У США ув’язнені зібрали комп’ютери і вийшли в інтернет через тюремну мережу

В’язниця — місце, в якому ізолюють людей, небезпечних для суспільства. Тут, як прийнято вважати, ув’язнених можна перевиховати, переконавши покинути порочну стежку. Умови утримання в більшості в’язниць не дуже хороші, і люди намагаються поліпшити якість свого життя самостійно. Для сучасної людини, яка потрапила до в’язниці, ситуація ускладнюється ще й забороною на техніку. Ні телефонів, ні звичного інтернету — нічого.

Тому злочинці (і не тільки) винаходять різні способи отримати все це обхідними шляхами. Хтось проносить мобільні телефони, ну а хтось створює сервер і підключає його до тюремної мережі для спілкування з зовнішнім світом. Саме такий спосіб поліпшення умов свого існування був обраний ув’язненими однієї з американських в’язниць, розташованої в Огайо. Більше того, злочинці створили навіть не один, а два працюючих комп’ютери, сховали їх у перекриттях стелі і підключили до тюремної мережі.

На жорсткі диски були завантажені порнографічні матеріали і різне програмне забезпечення. Про все це стало відомо завдяки виявленню hi-tech схованки співробітниками в’язниці.

Всі елементи створених комп’ютерів були отримані від знайомих і друзів, які тим або іншим чином примудрялися передавати деталі з посилками. Знайшли справу рук тюремних хакерів випадково. Ті стали завантажувати велику кількість даних, що було помічено адміністратором. У цій в’язниці є певний ліміт на трафік, який з якогось моменту став перевищуватися з незрозумілої причини. Плюс один раз адміністратор тюремної мережі отримав системне попередження про підключений пристрій.

Ув’язненим вдалося приховувати свої дії близько чотирьох місяців. Після цього працівники в’язниці почали обшуки і перевірки по території всього закладу, оскільки стало ясно, що відбувається щось незаплановане, і в тюремній мережі з’явилися додаткові термінали. Виявили комп’ютери в перекритті стелі туалету, тут спостереження за ув’язненими не така суворе, як в інших частинах в’язниці. В цілому, знайти комп’ютери було не надто складно.

Влада змогла навіть зрозуміти, звідки прибули деталі комп’ютера — мимовільним постачальником стала компанія з виробництва літаків і управління школами регіону.

Ретельний аналіз носіїв інформації показав, що жорсткі диски були просто забиті порнографічними матеріалами, а також хакерським ПЗ, яке забезпечило ув’язненим можливість зламувати блоковані ділянки тюремної мережі, отримуючи доступ до закритих приміщень. Знайдено і велика кількість інформації про те, як зробити поза лабораторією наркотики, вибухівку та інші матеріали і речі. Знайдено і дані вкрадених кредитних карт, за допомогою яких в’язні оплачували доступ до різних мережевих ресурсів і замовляли собі товари.

Звичайно, ці комп’ютери використовувалися і для спілкування з зовнішнім світом. Так, працівники в’язниці виявили переписку деяких ув’язнених з рідними і знайомими.

Я хотів написати вчора, але не зміг вийти в мережу, — говорилося в повідомленні одного з ув’язнених, який спілкувався з матір’ю.

Відповідальними за те, що трапилося визнали п’ять чоловік, які були переведені в інші в’язниці.

У звіті відомства, яке проводило розслідування, говориться наступне:

Ув’язнені взяли корпус і деякі деталі комп’ютерів, які повинні були розібрати на запчастини, встановили жорсткі диски, мережеву карту, пронесли комп’ютери по в’язниці кілька сотень метрів, причому їх вдалося пронести і через пункт огляду, співробітники закладу не перевірили ув’язнених, отримали доступ до ліфта, піднялися на третій поверх і розмістили комп’ютери в перекриттях стелі.

Крім того, ув’язнені змогли без особливих проблем підключити свої системи до електричної мережі та комп’ютерної мережі в’язниці.

Головний інспектор штату Ренделл Мейер сказав, що його дуже здивувала ця ситуація.

Мене здивувало не тільки те, що ув’язнені змогли підключитися до комп’ютерної мережі, а й те, що вони зібрали комп’ютери. У них вийшло пронести системи кілька сотень метрів без перевірки співробітниками в’язниці, а точок огляду було кілька, після чого вони проникли в адміністративну частину в’язниці, — сказав він.

Зараз чиновники зібралися виправити деякі прогалини в системі безпеки в’язниць штату, що і зробило можливим створення нелегальної тюремної комп’ютерної мережі з власними серверами. Співробітники відомств, що відповідають за функціонування в’язниць, стверджують, що збираються зробити все, щоб ситуація більше не повторилася.

Джерело: habr

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *