У США пропонують продавати набір для самостійного збору доказів насильства


Американська компанія планує продавати «набори для домашнього насильства», стверджуючи, що вони можуть функціонувати як «символ захисту і засіб запобігання нападу».

Так званий набір «MeToo» призначений для того, щоб жертви сексуального насильства могли збирати свої власні зразки ДНК, не звертаючись до лікаря. Проте бренд не може гарантувати, що такий зразок буде прийнятним в суді, пише Independent.

Компанія вже отримала заборону випуску таких наборів від генеральної прокурорки Мічигану Дани Нессель, яка стверджує, що винахід порушує кілька розділів Закону про захист прав споживачів Мічигану, «закладаючи в жертв думку про те, що зразки, зібрані за допомогою домашнього набору, будуть прийняті в суді».

Нессель також стверджувала, що такий комплект не відповідатиме «медичним потребам багатьох людей, які пережили сексуальні домагання», і що компанія «безсоромно намагається скористатися фінансовою перевагою кампанії #MeToo».

Такої ж думки дотримується багато прокурорів і адвокатів жертв сексуального насильства в Північній Кароліні і Манхеттені. Ця ідея також викликала критику й з боку ряду правозахисних груп, в тому числі Національного альянсу з викорінення сексуального насильства і Фонду «Радісне серце», який був заснований, щоб змінити сприйняття і ставлення суспільства до сексуального насильства.

Засновниця MeToo Kit, 23-річна Медісон Кемпбелл, розповіла, що вона піддалася сексуальному насильству і не відчувала себе комфортно, коли хтось чіпав її.

Ми вважаємо, що жертва, яка вижила, повинна мати право зібрати ці докази, не виходячи з власного дому, — сказала вона.

Набори для згвалтування зазвичай збираються медичним працівником в рамках судово-медичної експертизи і містять інструменти для отримання потенційних доказів, таких як мазки ДНК, зразки волосся і нігтів.

У американських правоохоронних органів є поширена проблема з цим типом збору доказів у випадках сексуального насильства, оскільки багато таких наборів залишаються неперевіреними.

Незважаючи на те, що немає національної бази даних, що відстежує цю проблему, кампанія End The Backlog повідомляє, що в поліцейських і криміналістичних сховищах по всій країні є сотні тисяч неперевірених наборів.

Однак MeToo Kit не може вирішити цю проблему, оскільки користувачам пропонується доставити набір в місцевий поліцейський відділок, щоб подати заяву про напад.

Кемпбелл вважає, що, незважаючи на це, він дає можливість тим, хто вижив, «повернути собі контроль».

Згідно сайту, компанія в даний час намагається залучити університети в якості основних клієнтів.

Якби кожному першокурснику був виданий такий набір, ми вважаємо, що він не тільки забезпечив би можливість усамітнення і комфорт при зборі доказів вдома, але і створив психологічний стримуючий фактор в кампусі, — вважає вона.

Дослідження 2015 року показує, що в США приблизно 19-27 відсотків дівчат і 6-8 відсотків хлопців піддаються сексуальному насильству під час їх навчання в коледжі.

Фото: Pexels