У Греції відбулися зміни правил видачі посвідки на тимчасове проживання


У Греції відбулася зміна закону про видачу посвідки на проживання нелегальним громадянам за винятковими причинами.

Згідно з пунктом 2 статті 19 закону № 4251/2014, з урахуванням змін, внесених положеннями пункту 23 статті 8 закону № 4332/2015, до теперішнього моменту посвідки на проживання за винятковими причинами видавалися Міністерством міграційної політики в Афінах громадянам третіх країн, які прибули на територію Греції принаймні трьома роками раніше, при наявності в їх паспорті грецької візи або просто відмітки про в’їзд, а також тим, хто прибув в країну іншим шляхом і знаходиться тут більше семи років.

Вищевказані умови поширюються на іноземних громадян, які раніше не мали в Греції посвідку на проживання і розвинули за період проживання міцні зв’язки з країною.

Проте 19 січня 2017 року Урядової газеті було опубліковано постанову міністра міграційної політики, положеннями якого умови отримання посвідки на проживання вищевказаної категорії були знову змінені. Так, починаючи з 03 квітня 2017 року, заяви про видачу посвідки на проживання за винятковими причин нелегальним громадянам третіх країн, належить подавати в службу однієї зупинки децентралізованого адміністрації за місцем проживання.

Обов’язковими умовами відповідності даної категорії для громадян третіх країн є: паспорт, навіть якщо він прострочений, в’їзна віза в Грецію, видана трьома роками раніше, або документи, що доводять перебування іноземця в країні протягом семи (7) безперервних років, а також документи, що вказують на розвиток зв’язків з Грецією. У будь-якому випадку, при подачі заяви поряд з супроводжуючими документами повинна бути пред’явлена ​​і квитанція про оплату державного мита в розмірі трьохсот (300) євро.

Заяви громадян третіх країн про видачу посвідки на проживання за винятковими причин, що подані або плануються до подачі в Управління міграційної політики Міністерства міграційної політики в Афінах до вступу в силу вищевказаної міністерської постанови (03/04/2017), будуть розглядатися зазначеним міністерством.

Іноземні громадяни, які подали раніше документи в Афінах, за бажанням, можуть відмовитися від своєї первинної заяви і подати нову про видачу посвідки на проживання за тими ж винятковим причинами. У такому випадку їм буде необхідно заново представити всю документацію в Управління у справах іноземців та міграції децентралізованої адміністрації за місцем проживання, за винятком державного мита, яке вже вважається сплаченим.