У Британії позбавлення волі на короткі строки замінять альтернативними видами покарання


Міністр юстиції Великої Британії Девід Гок заявив про те, що ініціює заміну тюремного ув’язнення за злочини невеликої тяжкості на покарання, не пов’язані з позбавленням волі.

Про це повідомляє The Guardian.

Позбавлення волі на короткий строк (до 12 місяців) не реабілітують ув’язнених і мають бути останньою інстанцією, – заявив він, додавши, що на сьогодні у Великій Британії надто багато ув’язнених.

За словами Девіда Гока, який здійснює нагляд за пенітенціарною службою, кількість в’язнів повинна знижуватися, а позбавлення волі на короткі строки за найменш серйозні порушення потрібно замінити альтернативами.

Він також заявив, що хоче започаткувати широку дискусію про те, що насправді можна вважати покаранням. На його думку, засуджені, які провели у місцях позбавлення волі менше року, демонструють рівень рецидиву приблизно 66%, що набагато вище, ніж ті, чиї вироки не були пов’язані з позбавленням волі.

Двадцять п’ять років тому кількість ув’язнених складала 44 тис. Сьогодні це 84 тис., – сказав він, – Я б хотів, щоб це число зменшувалося.

Міністр юстиції зазначив, що ефект від дій, спрямованих на скорочення кількості в’язнів, буде залежати від того, який рівень довіри до вироків, не пов’язаних з позбавленням волі, зможуть забезпечити, і настільки ефективним буде запобігання випадкам рецидиву.

За його словами, зростання кількості ув’язнених пов’язане з введенням більш жорстоких та довгострокових покарань за серйозні злочини. Девід Гок висловив стурбованість роллю короткострокових ув’язнень:

Існує проблема щодо захисту громадськості, але я думаю, що ми повинні переглянути ефективність такого покарання.

Також він зазначив, що для деяких груп взагалі варто замінити ув’язнення іншим покаранням. Наприклад, жінки-правопорушники, які часто є жертвами домашнього насильства, та люди, які мають проблеми з психічним здоров’ям, відчувають особливі потреби, і в’язниця може стати “найгіршим місцем” для них.