Transparency International поширила неправдиву інформацію про відсутність проваджень щодо Віктора Януковича


ГПУ звинуватила Transparency International в поширенні неправдивої інформації стосовно начебто відсутності проваджень щодо колишнього президента України В. Януковича.

Це звинувачення розміщене на офіційному сайті Генеральної прокуратури України.

Інформація, розповсюджена в ЗМІ від імені керівника правління Transparency International, стосовно начебто відсутності наразі в Україні проваджень щодо колишнього президента України В. Януковича – абсолютно не відповідає дійсності і є дезінформацією,— зазначено у повідомленні.

Також наголошується, що такі заяви не можуть не викликати здивування з огляду на те, що Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час виступу 22.05.2017 року на заході, організованому Антикорупційною організацією Transparency International Україна, відповідаючи на питання Хосе Угаса, повідомив, що слідчими управління Генеральної прокуратури України з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, проводиться розслідування цілої низки кримінальних проваджень, у яких В. Януковичу повідомлено про підозру.

У ГПУ наполягають, що В. Януковичу, М. Азарову, Ю. Колобову, С. Арбузову та іншим особам повідомлено про підозру у кримінальному провадженні щодо невиконання покупцем пакета акцій ВАТ «Укртелеком» умов приватизації, незаконного виділення з Державного бюджету України 220 млн грн та приватизації 92,7906 % державного пакета акцій ВАТ «Укртелеком» за заниженою вартістю. Фактично слідство у провадженні завершене та очікуються судові дозволи на здійснення спеціального розслідування стосовно його фігурантів, після чого провадження буде скероване до суду. Щодо В. Януковича та Ю. Колобова судом надані дозволи на здійснення спеціального розслідування.