ТОП найкращих подкастів про освіту, науку й мистецтво

Подкасти – новий тренд сучасності. Вони розвивають людину, допомагають пізнати щось нове в той час, коли немає можливості читати книгу.

По суті, подкаст є звичайною передачею, як на радіо. Однак створюють її не радіостанції, а звичайні люди чи професіонали, які обирають напрям для свого розмовного шоу. Особливістю якісного подкасту є здатність привабити аудиторію своїм контентом. У середньому людина втримує увагу на прослуханому матеріалі близько 20 хвилин, проте якщо вміло поєднати текст, фонові шуми й музику, можна цілком занурити слухача в сюжет програми.

Подкастовий бум у США розпочався з історії про вбивство. У жовтні 2014 року вийшов перший сезон Serial продюсерки Сари Кеніґ, що встановив своєрідний подкастовий рекорд – 340 мільйонів завантажень. Історія про розстріл 18-річного учня з Балтимора настільки захопила аудиторію, що подкаст посів перше місце в рейтингу iTunes задовго до свого офіційного дебюту і тримав першість декілька тижнів.

Подкасти часто стають хорошим стимулом вивчати мову. Слухаючи, мозок адаптується до темпу, вимови та інтонації спікерів.

Англомовні подкасти пропонує ледь не кожне онлайн-видання: The GuardianVoxThe New YorkerWiredBBC. Своєрідним сховищем для подкастів і радіопрограм є американська організація NPR. Ось декілька передач, які сподобаються навіть початківцям:

TED Radio Hour

Подкаст для тих, хто захоплюється TED Talks та інноваціями. Кожен випуск програми присвячений одній тематиці. Протягом години спікери TED і ведучий програми Ґай Раз дають відповіді на різноманітні питання: від «що буде, коли всі люди на Землі підстрибнуть одночасно» до «як куховарство зробило людський мозок таким, який він є».

Hidden Brain

Це історії про людську психіку і чинники, які зумовлюють нашу поведінку в суспільстві. Корисний подкаст для тих, хто цікавиться питаннями гендеру, екології, соціальної нерівності й нейропсихології.

Higher Ed

Чи потрібні нам домашні завдання, що таке креативність, як тренувати пам’ять і який зв’язок між навчанням та реальним життям? Higher Ed – це must-have для кожного школяра й студента, який шукає свого місця у світі знань і науки.

Подкасти на «Радіо Сковорода»

Прогресивне україномовне онлайн-радіо «Сковорода» подорожує містами України в пошуках творчості, натхнення, ідей і тих, хто охоче ними ділиться. «Сковорода» – це також музика в стилі iнді й діп-хаус, цікаві подкасти й відкритість поглядів.

Радіо «Аристократи»

Ще одне інтелектуальне українське радіо. Уроки «офігізму» про бібліотеки майбутнього, мемасики й природу гумору веде Влад Волочай. Відповіді на глобальні питання знайдеш у програмі Івана Яковина «Цивілізація», а для жартів і крутої музики засновники «Аристократів» підготували «Ранкове шоу».

Радіо «Скорбота»

Ведучий подкасту – актор Львівського театру імені Леся Курбаса Василь Колесник – назвав свою програму «першим офлайн-радіо України для суму і депресій». Проте не спіши піддаватися Valse Mélancolique: «Радіо “Скорбота”» – для справжніх цінителів хорошої музики й роздумів над проблемами буття.

Акустика тіней

Подкаст для справжніх book geeks. З ведучою Іванною Шкромидою уроки літератури стають необов’язковими. Тут є все: від «магічного реалізму» Маркеса та історії Біллі Мілліґана до синдрому самотності Селінджера та хорору Кінґа.

Джерело: studway

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *