Тепер отримати довідку про відсутність податкової заборгованості стане простіше


Відтепер на сайті ДФС в “Електронному кабінеті платника” учасник держзакупівель, використовуючи свій електронний підпис, може надіслати заяву та отримати довідку про відсутність податкової заборгованості.

Згідно закону “Про публічні закупівлі” замовник може відмовити учаснику закупівлі і відхилити його пропозицію, якщо учасник має заборгованість зі сплати податків і зборів.

Довідка про відсутність заборгованості видається у паперовому або електронному вигляді органами доходів і зборів. Для отримання такої довідки платнику податків необхідно звернутися з відповідною заявою до органу доходів і зборів за основним місцем свого обліку. Після чого відбувається перевірка наявності або відсутності у нього боргу за основним та неосновним місцем обліку (для платника окремого податку). Довідка видається безкоштовно протягом п’яти робочих днів.

Відтепер завдяки сервісу “Електронний кабінет платника” можна як надіслати заяву, так і отримати довідку онлайн.

Державні замовники та будь-які зацікавлені органи зможуть переглядати видані платникам довідки у відкритій частині Електронного кабінету платника, для входу в який не потрібна ідентифікація користувача.

Про це нововведення повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.