Суддю позбавили мантії за плоскі жарти над адвокатами

У США потомствений суддя-цивіліст позбувався мантії за нешанобливе ставлення до учасників процесу і особливо до представників захисту.

Про це повідомляє Legal Report з посиланням на The New York Times.

68-річний Терренс О ‘Коннор був звинувачений Комісією штату Нью-Йорк з питань поведінки суддів у систематичному порушенні етичних норм і зловживанні посадовими повноваженнями. Зокрема, колеги розповіли про дев’ять випадків, коли суддя необгрунтовано перекладав на позивача адвокатські витрати відповідача — хоча таких вимог ніхто не заявляв, а самі позови не були прийняті до розгляду.

Згідно з висновком комісії, особливо напружені відношення у О ‘Коннора складалися з адвокатами. Двох захисників він публічно відчитав за звичку додавати в кінці питань слово «окей». Звинувативши юристів в навмисних підказках свідкам, суддя виключив їх показання з протоколів і відхилив обидва позови з формулюванням «за недостатністю доказів». Пригадали О ‘Коннору і образу юриста, який щойно отримав диплом про вищу освіту. Молодий адвокат запізнився в суд і заявив, що не встиг підготуватися до позову, але суддя не став відкладати слухання. Поки розгублений юрист посилав СМС, щоб довести до відома роботодавця, О ‘Коннор єхидно поцікавився:

А що, зараз майбутнім юристам вже читають курс лекцій про те, як бути безцеремонним і неввічливим? Якщо так, то, мабуть, у вас вищий бал з цього предмету.

Позивач, чиї інтереси представляв недосвідчений адвокат, програв позов, як відзначається в матеріалах суддівської комісії.

Члени комісії висловили одностайну думку, що їхній колега не гідний суддівської мантії. Якщо О ‘Коннор не оскаржуватиме рішення до 2 травня, він остаточно втратить статус і щорічний дохід в $ 193 500.

Терренс О ‘Коннор був обраний суддею Цивільного суду міста Нью-Йорка в 2009 році. До цього працював прокурором, приватнопрактикуючим адвокатом, здійснював повноваження мирового судді. Представник нью-йоркської юридичної династії: його батько Френк О ‘Коннор в 1960-х роках обіймав посаду окружного прокурора, потім був апеляційним суддею Верховного суду штату.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.