Суд зобов’язав міграційну службу видати неповнолітньому паспорт-книжечку

Колегія суддів Третього апеляційного адміністративного суду залишила без змін рішення суду першої інстанції щодо видачі неповнолітньому паспорту у вигляді книжечки.

В 2017 році до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулася  сімейна пара А. в інтересах їхнього неповнолітнього сина.  Вони просили визнати протиправною відмову ГУ Державної міграційної служби в Дніпропетровській області видати їхньому неповнолітньому сину паспорт у формі книжечки, з проставленою відміткою місця проживання без використання цифрового ідентифікатора особи та автоматизованої обробки персональних даних.

Свої позовні вимоги громадяни А. аргументували тим, що чинним положенням про паспорт громадянина України передбачено дві форми паспорта: книжечка та картка. А відмова ГУ Державної міграційної служби в Дніпропетровській області видати паспорт у формі книжечки порушує особисті права неповнолітнього, що не відповідає основоположним приписам Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Представники ГУ Державної міграційної служби в Дніпропетровській області не погодилися з вимогами адміністративного позову та запевняли – діяли в рамках закону, коли відмовили у видачі паспорта у формі книжечки. А все тому, що видача паспорту-картки, що містить безконтактний носій, передбачена частиною четвертою статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Заслухавши всі пояснення суд першої інстанції постановив задовольнити адміністративний позов родини А. в інтересах їх неповнолітнього сина та зобов’язав ГУ Державної міграційної служби в Дніпропетровській області оформити та видати бланк паспорту неповнолітньому громадянину А. у формі паспортної книжечки, з проставленою відміткою проживання без використання цифрового ідентифікатора особи та автоматизованої обробки персональних даних.

Державна структура подала апеляцію на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду. Проте судді Третього апеляційного адміністративного суду відповідно до чинного законодавства не задовольнили апеляційну скаргу ГУ Державної міграційної служби в Дніпропетровській області.

Нагадаємо, у 2018 році Верховний Суд розглянув зразкову справу щодо видачі паспортів у формі книжечки. Згідно з рішенням Великої Палати Верховного Суду України відмова у видачі паспорта громадянина України у вигляді книжечки визнано протиправним. Верховний Суд зазначив, що впровадження новітніх технологій не повинно бути безальтернативним і примусовим.

Реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних. Їх обробка має здійснюватися, як і раніше, в межах та на підставі тих законів України, на підставі яких виникають правовідносини між громадянами та державою, — заявив суд.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *